Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 10. 5. 2018 celkem 53 událostí.

bourka.pngOd čtvrtečních odpoledních hodin zaznamenali hasiči zvýšení počet výjezdů v souvislosti s bouřkou, která se krajem prohnala. Profesionální i dobrovolné jednotky poskytovaly nejčastěji technickou pomoc, kdy odčerpávaly vodu ze zatopených sklepů nebo čistily silnice od nánosu bahna. Od 16. hodiny přijalo krajské operační a informační středisko asi čtyřicítku hlášení. Meteorologové vydali v této souvislosti pro Královéhradecký kraj výstrahu před silnými bouřkami a přívalovými srážkami, která platila do 23. hodiny. Situace se ale uklidnila kolem 21. hodiny.

INFO.png
Po bouřce zůstávaly zatopené sklepy, domy a zanesené silnice

HK-voda-Vekose-(1).jpg

Ve čtvrtek 10.května 2018, od odpoledních hodin zaznamenali hasiči zvýšení počet výjezdů v souvislosti s bouřkou, která se krajem prohnala.

Profesionální i dobrovolné jednotky poskytovaly nejčastěji technickou pomoc, kdy odčerpávaly vodu ze zatopených sklepů nebo čistily silnice od nánosu bahna. Od 16. hodiny odpolední přijalo krajské operační a informační středisko asi čtyřicítku hlášení.

kohoutov-nans-1-(1).jpg
Po silné bouřce, která se prohnala krajem, nestíhala často odtékat voda do kanalizace a zaplavila tak sklepy domů. V domech končila také voda a bahno, které stékalo z polí. Vodu odčerpávali například hasiči na několika místech v Hradci Králové a Smiřicích. Zde se dostala voda i do místní školky v ulici Kršovka, kde zaplavila kotelnu.

tech-pom3vol.pngO technickou pomoc spojenou s čerpáním vody volali také:

techn-pomoc.pngobčané Jetřichova a Machova na Náchodsku,

techn-pomoc.pngŽirecké Podstráně,
Zorovecka-Podstan-1-(1).jpg

techn-pomoc.pngStříteže

techn-pomoc.pngHajnic na Trutnovsku.
V Hajnicích se nejprve odplavil kus pole s bahnem a vše mířilo směrem do vesnice. Místní dobrovolní hasiči museli začít plnit pytle pískem, protože voda ohrožovala rodinné domy. Voda poté stékala z lesa i do místního domova pro osoby se zdravotním postižením, kde zaplavila vstupní chodbu. Pytle s pískem byly v pohotovosti také v Křinicích na Náchodsku, kde se objevila voda v blízkosti rodinných domů.
priklad.jpgPřívalový déšť také spláchl bahno a nečistoty z polí, které často končily na komunikacích. Zanesené silnice čistily dobrovolné jednotky v Mžanech, Adršpachu, Miletíně, Cerekvici nad Bystřicí nebo v obci Mokré.

priklad.jpgKolem 21. hodiny se situace v kraji uklidnila, nicméně výstraha meteorologů před silnými bouřkami a přívalovými srážkami platí až do 23. hodiny.

prehl2.pngPřehled zásahů mimo výše uvedené:

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černilov – dopravní nehoda – 10:10
cernilov.jpgU dopravní nehody osobního vozidla zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Černilova. Vozidlo skončilo po nehodě mimo komunikaci v příkopě. Jedna osoba skončila v péči záchranářů. Hasiči provedli protipožární opatření.

Svinary – dopravní nehoda – 10:55
svinary.jpg

Hradecká profesionální jednotka z centrální stanice zasahovala u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jedno z nich skončilo poškozené mimo komunikaci v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka zajistila místo události a provedla protipožární opatření. Místo události si převzali policisté.

Lejšovka – požár – 11:00
lejskoviuce.jpg
O události jsme informovali zde: http://www.hasiči.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/HZS Královéhradecký kraj/clanek/pri-pozaru-domku-v-lejsovce-byla-zranena-jedna-osoba.

Lochenice – dopravní nehoda – 12:57
Po dopravní nehodě kamionu zůstalo vozidlo ležet na boku v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Vyproštění kamionu provedla odborná firma. K úniku provozních náplní z vozidla nedošlo. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Hradec Králové – požár – 16:06
pozar-autaHK.jpgU požáru osobního automobilu na třídě Edvarda Beneše zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Od jednoho hořícího vozu byl poškozen i vedle stojící automobil. Požár se obešel bez zranění osob. Příčinou požáru byla technická závada. Škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun, hasiči uchránili hodnoty ve výši 250 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 16:41
Na žádost městské policie vyjeli profesionální hasiči z Jičína zlikvidovat včelí roj, který ohrožoval chodce v Revoluční ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Litoboř – technická pomoc – 16:36
litobor1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře odstraňovali vyvrácený strom, který hrozil pádem na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 06:06
V Hradecké ulici zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Hasiči ošetřili jednoho z účastníků nehody a zajistili úklid vozovky.

Solnice – technická pomoc – 17:01
solnice1.jpg
O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktiality/Z regionů/HZS Královéhradecký kraj/ clanek/hasici-lovili-v-solnici-automobil-z-reky

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 18:58
trutnoiv.jpg
Profesionální jednotka z Trutnova zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do ostrůvku. Nehoda se obešla bez zranění a nedošlo ani k úniku provozních náplní. Místo události jednotka zajistila a předala policii.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje