Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 14. 5. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 14:35
Profesionální jednotka z centrální stanice odstraňovala spadlý strom z vozovky v ulici Víta Nejedlého.

Hradec Králové – záchrana zvířat – 16:36
V ulici Na Mlejnku zachraňovali hasiči z centrální stanice kočku, která byla v 15m výšce na stromě. Jednotka sundala zvíře pomocí výškové techniky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 05:52
pribyslav1.jpg
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali v části Přibyslav, kde došlo k dopravní nehodě osobního vozidla. Automobil narazil do budovy, přičemž poškodil vrata. Hasiči místo události zajistili a poté odstavili havarované vozidlo na parkoviště. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které zasypala jednotka sorpčním materiálem.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – dopravní nehoda – 06:55
dolany.jpg
Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel a jednoho nákladního. Při nehodě nedošlo ke zranění osob, ale po nárazu začaly unikat provozní náplně. Jednotka odstranila osobní automobily z komunikace, nákladní automobil poodjel a hasiči tak mohli zajistit úklid vozovky pomocí sorpčního materiálu. Komunikace byla při zásahu částečně průjezdná.

Nový Hrádek – technická pomoc – 11:45
V části Dlouhé zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Hrádku. Společně odstraňovali strom spadlý do vozovky.

Police nad Metují – technická pomoc – 12:04
Ve směru z Police nad Metují na Náchod odstraňovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Police strom přes komunikaci.

Náchod – technická pomoc – 15:06
V ulici Za Prádelnou spadl strom do vozovky, odstranili jej profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kounov – technická pomoc – 08:04
Profesionální jednotka z Dobrušky vytahovala uhynulé divoké prase z asi dvoumetrové hloubky ze studně. Zvíře poté předali hasiči veterináři.

Bystré – požár – 12:41
K nahlášené doutnající stavební buňce vyjížděli profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Bystrého. Průzkumem místa hasiči zjistili, že skutečně došlo k zahoření pod buňkou, ovšem požár byl uhašen pomocí hasicího přístroje ještě před příjezdem jednotky. Požár nezpůsobil žádnou škodu, uchráněné hodnoty byly vyčísleny asi na 300 tisíc korun. Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana zvířat – 09:47
Ve Sněženkové ulici pomáhala profesionální jednotka z Trutnova divoké kachně s mláďaty, když spadly do kanálu. Hasiči zvířata osvobodili a vypustili je do volné přírody.

Vrchlabí – požár – 11:01 O události jsme informovali zde: http://www.Hasiči.cz

Chvaleč – technická pomoc – 11:26
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Radvanice odstraňovali strom spadlý na komunikaci.

Horní Brusnice – požár – 13:08
U požáru kompostu zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Bílé Třemešné. Požárem bylo poškozeno elektrické vedení nad kompostem, hasiči o této skutečnosti informovali energetiky.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje