Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 15. 5. 2018  celkem14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 6:56
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ráno přivoláni k dopravní nehodě dvou nákladních vozidel, která se stala v ulici Sokolská. Nedobrždění řidiče jednoho z vozů se obešlo bez zranění osob. Uniklé provozní kapaliny hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:25
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli po 8. h do ulice Pardubická, kde došlo ke střetu osobního automobilu s motorkou. Jedné zraněné osobě poskytli hasiči předlékařskou péči. Poté zraněného předali k dalšímu ošetření zdravotnické záchranné službě.

Klenice – dopravní nehoda – 8:46
Profesionální hasiči z Hořic spolu s podnikovými hasiči ČEPRO Cerekvice byli dopoledne přivoláni k nehodě dvou osobních vozidel a dodávky Ke střetu došlo na silnici I/35 u Klenic. Událost se obešla bez zranění. Hasiči řídili v místě do příjezdu Policie ČR dopravu.

Roudnice – dopravní nehoda – 17:27
roudnice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Nechanic zasahovali odpoledne u dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala na silnici I/11 u Roudnice. Jedno z vozidel skončilo mimo vozovku převrácené na střeše. Hasiči poskytli dvěma osobám první pomoc. Poté je předaly do péče zdravotnické záchranné služby. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Jednotky vozidla odklidily a zprůjezdnily komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Březka – technická pomoc – 6:06
Profesionální hasiči z Jičína byli ráno přivoláni k odstranění spadlého stromu. Jednotka na místě nezasahovala, nalezla pouze již rozřezaný strom.

Dřevěnice – dopravní nehoda – 9:11
drvenice2-(1).jpg
Jičínští a novopačtí profesionální hasiči zasahovali dopoledne u dopravní nehody traktoru. Řidič převrátil přívěs a zablokoval vozovku. Došlo k úniku oleje a poničení svodidel. Informována byla Správa a údržba silnic. Provoz na silnici I/16 byl dočasně zastaven, poté byla komunikace zprůjezdněna jedním pruhem. Uklizena a plně zprůjezdněna byla vozovka až po 13. h.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 4:10
Náchodští profesionální hasiči byli po 4. h přivoláni do ulice Náchodská, kde došlo k nehodě osobního vozidla. Řidič narazil vozem do sloupu veřejného osvětlení. Jednotka odstranila vozidlo z komunikace a uklidila uniklé provozní kapaliny. Nikdo nebyl zraněn.

Jaroměř – dopravní nehoda – 5:30
jaromer2-(1).jpg
Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli v časných ranních hodinách do ulice Moravská k nehodě dvou osobních automobilů. Ke střetu došlo při couvání jednoho z řidičů. Jedna osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou na ošetření do nemocnice.

Broumov – dopravní nehoda – 12:37
brezova-(1).jpg
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli po poledni k nehodě osobního vozidla, které vyjelo částečně mimo vozovku poblíž Březové. Řidič vyvázl bez zranění. Jednotka automobil vyprostila.

Dolní Radechová – technická pomoc – 12:45
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Dolní Radechové a Horní Radechové byli po poledni přivoláni k záchraně dívky po pádu z koně. Zraněná žena byla naložena do vrtulníku a letecky transportována do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 19:34
rychnov1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zasahovali večer u dopravní nehody osobního automobilu, který vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Nehoda se stala na silnici I/14 u Rychnova nad Kněžnou. Vozidlo skončilo převrácené na střeš. Jednotka jej přetočila zpět na kola a provedla protipožární opatření. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a poté byl odvezen do nemocnice. Hasiči řídili v místě dopravu kyvadlově.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – záchrana osob – 8:54
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli dopoledne k záchraně ženy z řeky Úpy. Žena byl předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje