Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 17. 5. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 09:56
ckd4.jpg
O události jsme informovali zde: http://www.Hasiči.cz/Žhavé aktuality /clanek/v-hradci-kralove-horela-v-arealu-ckd-horcikova-pec-skoda-zrejme-presahne-jeden-milion-korun.aspx

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:03
Na třídu Edvarda Beneše vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Stala se zde dopravní nehoda osobního automobilu bez zranění. Vůz poškodil sloupek, došlo u něj k proražení olejové vany a úniku kapaliny. Hasiči zasypali unikající olej sorpčním materiálem a místo si měly převzít technické služby.

Nové Město – dopravní nehoda – 10:54
nove-mesto1.jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu na křižovatce na Klamoš. Automobil narazil do stromu a kouřilo se z něj. Hasiči po svém příjezdu poskytli jedné osobě první předlékařskou pomoc. Na havarovaném voze provedly jednotky opatření proti vzniku požáru. Zraněnou osobu si poté převzali do péče záchranáři a převezli ji do zdravotnického zařízení.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:48
V Brněnské ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Odstraňovali zde následky dopravní nehody, po které unikaly z osobního automobilu provozní kapaliny.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:52
HK-Strelecka1.jpg  hk-strelkecka2.jpg
U dopravní nehody tří osobních vozidel zasahovali ve Střelecké ulici profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili u automobilů akumulátory. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem a zajistili úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 23:13
Profesionální hasiči z Jičína poskytla technickou pomoc, kdy odstraňovala nebezpečný stav v ulici Pod Čeřovkou. Ze stropu v domě tekla voda, neboť byl na střeše ucpaný odvod. Hasiči jej vyčistili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 14:28
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce zasahovali v části Olešnice. Stala se zde dopravní nehoda nákladního automobilu, který poté skončil v příkopu mimo komunikaci a nemohl sámvyjet. K nehodě došlo za Červenou Horou ve směru na Červený Kostelec. Hasiči místo události zajistili, k úniku pohonných hmot ani zranění nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – dopravní nehoda – 11:47
doudleby1.jpg
U dopravní nehody jednoho osobního vozidla zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Kostelce nad Orlicí. Automobil skončil po nehodě mimo komunikace na kolech. Na místě se nacházela jedna zraněná osoba, kterou začali hasiči ve spolupráci se záchranáři ošetřovat. Místo nehody poté jednotky zajistily a předaly policistům.

Vamberk – požár – 15:23
vamberk1.jpg
Do Vilímkovy ulice vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Doudleb nad Orlicí a Vamberka. Došlo zde k požáru pilin od stroje ve výrobní hale. Požárem pak byly poškozeny filtry vzduchotechniky. Jednotky místo odvětraly, kovovou bednu s pilinami vynesly před halu a místo dohasily. V budově pak měřili hasiči koncentrace oxidu uhelnatého, v jedné z hal byly hodnoty stále zvýšené. Asi po hodině a půl se podařilo jednotkám prostory kompletně odvětrat a hodnoty již byly nulové. Požár způsobil škodu asi 10 tisíc korun.

Černíkovice – dopravní nehoda – 18:59
domasin1.jpg
V části Domašín zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice u dopravní nehody jednoho osobního vozidla. Automobil vylétl ze silnice do pole a skončil na střeše. Hasiči po svém příjezdu řídili kyvadlově dopravu a záchranáři ošetřovali zraněnou osobu. Jednotka poté mohla převrátit havarované vozidlo zpět na kola, zabezpečila jej proti vzniku požáru a předala místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje