Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

datum3.gif

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 22. 5. 2018 celkem 13 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 05:01
V Plotištích nad Labem došlo k dopravní nehodě osobního automobilu, který vyjel z komunikace a zastavil se v křoví v příkopu. Událost se obešla bez zranění. Hasiči místo nehody zajistili, provedli protipožární opatření a předali věc policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:25
Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli k požáru plastového koše na odpadky na rohu ulice Wonkova a Hořická. Požár uhasili pomocí vysokotlakého proudu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 13:41
Profesionální hasiči z Jičína otevřeli byt v domě na nám. V. Čtvrtka, v bytě bylo zabouchnuté malé dítě.

Hořice – technická pomoc – 16:25
horice-vcely,,.jpg
Profesionální hasiči z Hořic byli zavoláni k likvidaci včelího roje na veřejném prostranství, konkrétně na nám. Jiřího z Poděbrad. Hasiči zamezili vstupu veřejnosti do nebezpečného prostoru a k likvidaci roje byl povolán včelař.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 09:55
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Nehoda se stala v části Zbečník. Na místě se střetla dodávka a osobní automobil, naštěstí všichni vyvázli bez zranění. Na místě zůstalo po nehodě hodně střepů a úlomků, hasiči se postarali o úklid komunikace.

Náchod – požár – 20:08
Profesionální hasiči z Náchoda zasahovali v Plhově, kde došlo k požáru mraveniště. Hořelo v blízkosti přečerpávací elektrárny za koupalištěm.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – požár – 17:26
V Dukelské ulici zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí a Doudleb nad Orlicí u požáru strniště v rozsahu asi 2x20 metrů. Požár byl zlikvidován pomocí vysokotlakého proudu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc – 08:34
V Žirči otevřeli hasiči nouzově nastartovaný osobní automobil, kde byl zabouchnutý pes. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem.

datum3.gif

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 21. 5. 2018 celkem 16 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 09:32 O události jsme informovali zde: http://www.hasici..cz/žhavé aktuality/Z regionu/Kraj Královéhradecký/ clanek/v-hradci-kralove-horel-byt-od-elektroinstalace.aspx

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:44
U-sotoku-(1).jpg
Na mostu U Soutoku zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody tří osobních automobilů. Při nehodě byly zraněny celkem tři osoby. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Po došetření nehody provedli úklid komunikace. Po nárazu došlo k úniku provozních kapalin, které zasypala jednotka sorpčním materiálem.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobotka – dopravní nehoda – 10:54
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky zasahovali u dopravní nehody nákladního a osobního automobilu na silnici č. I/16. Nákladní automobil převážející osobní vozy narazil do automobilu z boku na odbočce na Dolní Bousov. Na místě byly po nehodě tři zraněné osoby. Komunikace byla z důvodu zásahu necelé dvě hodiny uzavřena. Na místě zasahovali hasiči také ve spolupráci s jednotkami ze Středočeského kraje. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a také pomáhali záchranářům s ošetřením zraněných.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – technická pomoc – 03:03
Profesionální hasiči z Broumova zasahovali v centru sociálních služeb v Jiráskově ulici. Pomáhali s otevřením bytu, kde se nacházela nemohoucí osoba.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 06:24
V Žižkově ulici došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a cyklisty. Hasiči poskytli zraněné osobě z kola první předlékařskou pomoc a usměrňovali dopravu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova.

Pilníkov – únik nebezpečných látek – 07:29
Profesionální trutnovští hasiči likvidovali uniklou naftu z poškozeného linkového autobusu. Ten jel směrem od Pilníkova na Trutnov. Po autobusu zůstala na komunikaci rozježděná uniklá nafta, ale na jednotlivých zastávkách se vždy nacházelo větší množství v kaluži. Jednotka kapalinu ze zastávek uklidila tak, aby nehrozilo další nebezpečí.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje