Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 23. 5. 2018 celkem 23 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Králíky – technická pomoc – 00:23
Profesionální jednotka z Nového Bydžova odstranila strom spadlý na komunikaci. Silnice byla kvůli stromu zcela neprůjezdná. Hasiči jej rozřezali a odklidili.

Mžany – dopravní nehoda – 00:59 O události jsme informovali zde: http://www.hasici.cz/Žhavé aktuality/Z regionů/Kálovéhradecký kraj/clanek/v-noci-blokovala-silnici-i-35-nehoda-dvou-kamionu.aspx

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 08:33
novy-bydzov-(1).jpg
V ulici Dr. Milady Horákové došlo k dopravní nehodě osobního automobilu na autobusovém nádraží. Osobní vozidlo narazilo do nákladové rampy. Událost se obešla bez zranění. Profesionální hasiči z Nového Bydžova zajistili havarovaný vůz proti vzniku požáru, odpojili akumulátor a uniklou chladicí kapalinu zasypali sorbentem.

Hradec Králové – požár – 19:42
trafo5-(1).jpg
U požáru trafostanice v ulici Bratří Štefanů zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Průzkumem a na základě informací od energetiků hasiči zjistili, že se v trafostanici nachází plynové vypínače a vlivem požáru může dojít k jejich výbuchům. Jednotka musela rozebrat podlahu pod samotným trafem, protože zde hořely kabely. K likvidaci požáru využila oxid uhličitý, který je vhodný pro hašení elektrických zařízení. Postupně pak museli hasiči rozebrat jednotlivé rozvaděče, protože hořelo přímo v nich. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Příčinou požáru byla technická závada. Škoda způsobená požárem přesáhne hranici jednoho milionu korun. Blíže bude specifikována po dalším ohledání místa požáru a zjištění míry poškození zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Butoves – dopravní nehoda – 11:54
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu. Po nehodě skončily tři osoby v péči záchranářů. Hasiči odpojili u havarovaného auta akumulátor a provedli opatření proti vzniku požáru. Zajistili také úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – dopravní nehoda – 08:46
U dopravní nehody osobního vozu a motorky zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Po svém příjezdu se postarali o jednu zraněnou osobu, které poskytli první předlékařskou péči a pak ji předali do rukou záchranářů. Jednotka místo události zajistila a poté jej předala policistům.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 09:37
V Malecí došlo k dopravní nehodě osobního automobilu a dodávky. Na místo mířili profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Dvě osoby převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči provedli na havarovaných vozech opatření proti vzniku požáru a zajistili úklid vozovky od uniklých pohonných hmot z obou vozidel.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – železniční dopravní nehoda – 04:58
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou zasahovala brzy ráno u tragické železniční nehody, kdy vlak jedoucí z Rychnova nad Kněžnou ve směru do Častolovic srazil osobu. Provoz na trati musel být po nezbytnou dobu zastaven. Hasiči místo události zajistili, nebyla nutná evakuace cestujících z vlaku, v tu dobu v něm nikdo necestoval. Po příjezdu jednotky SŽDC na místo události předali hasiči místo události policistům a drážním hasičům.

Doudleby nad Orlicí – požár – 13:33
Na základě oznámení, že z areálu bývalého JZD vychází černá kouř, vyjeli na místo profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí i Doudleb nad Orlicí. Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že se jedná o nenahlášené pálení. Událost se obešla beze škody.

Týniště nad Orlicí – technická pomoc – 16:27
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí zasahovali po odpolední bouřce u spadlých větví přes komunikaci. Událost se stala v Lipské ulici a větve blokovaly komunikaci u zahrádkářské kolonie. Hasiči je odstranili.

Týniště nad Orlicí – technická pomoc – 16:31
Ve stejném složení jako u předchozí události zasahovali hasiči o pár minut později také na silnici I/11 nedaleko kruhové křižovatky. Spadly zde tři borovice a zasahovaly do komunikace. Hasiči stromy odklidili, mezitím řídili policisté kyvadlově provoz.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda – 07:27
V části Hořejší Vrchlabí v Žalských lesích došlo k dopravní nehodě motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, kterým hasiči poskytli první pomoc a poté si je převzali do péče záchranáři. Po zajištění místa události předali hasiči věc policistům.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje