Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 24. 5. 2018 celkem 10 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 08:5300:23
Profesionální jednotka z centrální stanice uhasila hořící odpadkový koš v Chmelově ulici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:40
U dopravní nehody, kdy došlo ke střetu motocyklu a autobusu, zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice na Slezském Předměstí. Osoba z motocyklu skončila v péči záchranářů. V době dopravní nehody cestovaly v autobuse čtyři osoby, kterým se nic nestalo a místo nehody opustily. Hasiči zajistili úklid komunikace a místo nehody si převzali policisté.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Slatiny – dopravní nehoda – 10:15
V části Milíčeves zasahovali profesionální hasiči z Jičína u dopravní nehody nákladního automobilu – mixu s betonem. Vůz skončil po nehodě v příkopu, ale naštěstí z něj nic neunikalo. Hasiči místo nehody zajistili, vyproštění vozidla plného betonu musela zajistit specializovaná firma.

Milovice u Hořic – dopravní nehoda – 13:56
milovice1.jpg
Hořičtí profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Dvě zraněné osoby převezli záchranáři k dalšímu vyšetření. Hasiči provedli protipožární opatření na havarovaných vozidlech a odpojili akumulátory. Poté pomohli s naložením aut na odtahovou službu a komunikaci uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – dopravní nehoda – 10:00
dolany.jpg
U dopravní nehody kamionu zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Jednalo se o nákladní automobil v příkopu, který ale nebyl převrácen. Část nákladu se z něj však uvolnila. Kamion odtáhla specializovaná firma. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Vestec – dopravní nehoda – 20:31
Vestec.jpg
Profesionální jednotka z Jaroměře zasahovala v ten den už u druhé dopravní nehody. Tentokrát se jednalo o jeden osobní automobil, který havaroval ve směru na Českou Skalici. Vozidlo skončilo částečně mimo komunikaci v příkopě a bylo poškozené. Hasiči poskytli jedné osobě první předlékařskou pomoc a starali se o ni do příjezdu záchranářů. Hasiči zajistili místo události, vozidlo zabezpečili a předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Liberk – dopravní nehoda – 14:00
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou zasahovala u dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním osoby. Vozy se střetly na křižovatce. Hasiči poskytli jedné zraněné osobě první předlékařskou pomoc a poté si ji převzali záchranáři. Jednotka místo nehody zajistila a na havarovaných vozech provedla protipožární opatření. Po dokumentaci odstranili hasiči obě vozidla mimo vozovku tak, aby neblokovala provoz. Na závěr provedli úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – únik nebezpečných látek – 14:07
trutnov1.jpg
V části Horní Předměstí, Šibeník zasahovali na kruhovém objezdu profesionální hasiči z Trutnova, kde došlo k technické závadě autojeřábu. U vozidla praskla pneumatika, poškodila hadice s hydraulickým olejem a na vozovku tak uniklo větší množství této kluzké kapaliny. Hasiči začali po svém příjezdu ihned olej zachytávat pomocí vany a sorbentu. Po asi půl hodině už olej přestal unikat, ale jeřáb se nemohl z místa dostat sám. Na pomoc byl povolán vyprošťovací automobil, pomocí kterého hasiči poškozený jeřáb odtáhli mimo frekventovanou komunikaci. Po dobu zásahu byla vozovka průjezdná kyvadlově.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje