Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.05.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 28. 5. 2018 celkem 21 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:00
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ráno přivoláni do ulice Bratří Štefanů, kde došlo k nehodě dvou osobních automobilů. Jednotka provedla předlékařské ošetření. Jedna zraněná osoba byla odvezena do nemocnice.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 8:54
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli ke střetu osobního vozidla a dodávky do ulice Brněnská. Provoz na komunikaci byl veden jedním jízdním pruhem. Hasiči místo uklidili a zhruba po hodině vozovku zcela zprůjezdnili. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 10:46
Novobydžovští profesionální hasiči byli přivoláni na Dukelskou třídu k nehodě, při níž došlo ke sražení osoby osobním vozidlem. Zraněného chodce převzala do péře zdravotnické záchranná služba.

Stěžery – technická pomoc – 13.09
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská pomohli pečovatelské službě se zvednutím těžké osoby po pádu z postele na zem.

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat – 17:33
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli odpoledne na žádost Policie ČR do ulice Jana Masaryka k otevření bytu. Oznamovatelka se obávala o život obyvatelky bytu. Jednotka na místě nezasahovala, bylo zjištěno, že žena se nachází v nemocnici.

Hradec Králové – záchrana osob a zvířat 21:36
Profesionální hasiči z královéhradecké stanice otevřeli večer byt na třídě E. Beneše.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Vojice – dopravní nehoda – 11:30
Voj3-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic zasahovali kolem poledne u nehody osobního vozidla a nákladního, která se stala na silnici I/35 mezi Ostroměří a Konecchlumím. Střet se obešel bez zranění osob. Komunikace byla blokována v obou směrech a v místě se tvořily kolony. Hasiči pomohli na vůz nasadit kola, která skončila v poli.

Tetín – dopravní nehoda – 18:09
Tetin1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic byli po 18. h přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo na silnici mezi Lázněmi Bělohrad a Tetínem. Uniklý olej zasypala jednotka sorbentem. Po naložení vozu na odtah hasiči vozovku uklidili. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 10:09
Náchodští profesionální hasiči otevřeli v ulici Purkyňova osobní vozidlo. Dítě uvnitř bylo v pořádku.

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 12:37
Profesionální hasiči z Náchoda a místní dobrovolní hasiči zasahovali po poledni u střetu osobního automobilu a dodávky. Došlo k úniku oleje. Hasiči skvrnu zasypali sorbentem. Nepojízdné vozidlo jednotky pomohly naložit na odtah a uklidily komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Dobruška – záchrana osob a zvířat – 10:01
Profesionální hasiči z Dobrušky otevřeli dopoledne v ulici Komenského osobní vozidlo, ve kterém se nacházely dvě děti. Jednotka se vozu dostala rozbitím bočního okénka. Obě byly v pořádku předány matce.

Lipovka – dopravní nehoda – 11:34
lipo4-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči ze Solnice byli před polednem přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů a kamionu. Dvě zraněné osoby byly po ošetření odvezeny sanitou na vyšetření do nemocnice. Jednotka řídila v místě do příjezdu policie dopravu. Hasiči vozidla odtáhli mimo komunikaci a vozovku uklidili.

Jedlová v Orlických horách – dopravní nehoda – 12:08
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách vyjeli po poledni k vozidlu, které sjelo částečně do potoka. Hasiči preventivně do potoka instalovali nornou stěnu k případnému zachycení provozních kapalin. Hasiči vůz pomocí navijáku vyprostili na vozovku a zajistili proti pohybu.

Častolovice – technická pomoc – 17:05
Rychnovští profesionální hasiči otevřeli odpoledne dům v ulici Komenského. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Havlovice – technická pomoc – 14:34
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice a Havlovic byli odpoledne přivoláni do Havlovic k zatopenému domu. Jednotky vodu, která sahala do výšky 20 cm, odčerpaly.

Hajnice – dopravní nehoda – 17:11
Královédvorští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Hajnice vyjeli odpoledne k motocyklu, který havaroval mezi Komárovem a Kyjemi. Zraněný motorkář byl odvezen do nemocnice. Došlo k drobnému úniku provozních kapalin, který hasiči zlikvidovali.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje