Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.05.2018
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 29. 5.2018  celkem 36 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:53
Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli krátce před polednem přivoláni ke střetu osobního vozidla a dodávky, ke kterému došlo v ulici Pilnáčkova. Uniklý olej zasypali hasiči sorbentem a vozovku uklidili. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Hradec Králové – technická pomoc – 13:17
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli odpoledne do ulice Vrchlického k otevření dveří. Jednotka na místě nezasahovala, obyvatelka bytu otevřela sama.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 13:29
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic byli přivoláni do ulice Zelená, kde došlo k výbuchu plynu při výměně vysokotlakého vedení. Jedna osoba utrpěla úraz ruky. Muž byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a odvezen do nemocnice.

Hradec Králové – technická pomoc – 14:31
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové otevřeli odpoledne byt v ulici Durychova. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Hradec Králové – technická pomoc – 15:03
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli odpoledne do bytu v ulici Haškova z důvodu podezření na únik plynu. Únik se nepotvrdil, hasiči zjistili závadu na sporáku a majitelce doporučili provedení revize.

Praskačka – záchrana osob a zvířat – 17:50
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Libčan a Plačic byli odpoledne přivoláni k požáru odpadu. Jednalo se o ohraničený prostor skládky, hasiči nechali odpad kontrolovaně dohořet.

Hradec Králové – technická pomoc – 18:26
Dobrovolní hasiči z Plačic zlikvidovali roj vos v ulici Křivá.

Olešnice – dopravní nehoda – 19:25
oleenice2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou byli večer přivoláni k havárii osobního vozidla, ke které došlo u výjezdu z dálnici D11 u Olešnice. Hasiči vůz odstavili mimo vozovku a uklidili uniklé provozní kapaliny. Řidič byl na místě ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Stéblovice – únik nebezpečných látek – 11:40
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči ze Sobotky byli před polednem přivoláni ke kamionu s návěsem, který sjel částečně do příkopu z vozovky mezi Stéblovicemi a Mladějovem. Došlo k úniku nafty. Vozidlo bylo vyproštěno odtahovou firmou. Hasiči zlikvidovali únik provozních kapalin. Komunikace byla po dobu zásahu zcela uzavřena.

Jičín – dopravní nehoda – 16:17
Profesionální hasiči z Jičína vyjeli odpoledne k nehodě osobního automobilu a motocyklu, která se stala v ulici Lošťákova. Dvě lehce zraněné osoby byly odvezeny sanitou do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jetřichov – dopravní nehoda – 6:14
jetrich4-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči byli ráno přivoláni k nehodě osobního a nákladního vozidla, ke které došlo v Jetřichově. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření. V místě řídila jednotka až do příjezdu Policie ČR dopravu. Poté hasiči vozidla odstranili z komunikace a vozovku pomocí sorbentu uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Opočno – dopravní nehoda – 7:28
Profesionální hasiči z Dobrušky vyjeli ráno ke střetu dvou osobních automobilů do centra Opočna. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Rašovice – únik nebezpečných látek – 8:29
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí byli dopoledne přivoláni k likvidaci nafty, která unikla na vozovku z vozidla vlivem technické závady.

Vamberk – požár – 11:41
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Vamberka vyjeli krátce před polednem k požáru suché trávy. Jednotka zjistila, že na místě někdo pálil a místo prolila vodou.

Lokot – dopravní nehoda – 15:25
lokot2-(1).jpg
Rychnovští profesionální hasiči zasahovali odpoledne u dopravní nehody dvou osobních automobilů, která se stala v obci Lokot. Hasiči zajistili vozidla proti vzniku požáru. Jedna osoba byla odvezena na vyšetření do nemocnice. Uniklé provozní kapaliny zasypala jednotka sorbentem a vozovku uklidila. Doprava byla řízena kyvadlově.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda – 15:01
Profesionální hasiči z Jilemnice a Vrchlabí zasahovali odpoledne u dopravní nehody nákladního a dvou osobních vozidel. Ke střetu došlo na silnici I/14 ve Vrchlabí. Komunikace byla zcela uzavřena. Hasiči museli jednu zaklíněnou osobu z automobilu vyprostit. Muž byl poté naložen do vrtulníku a letecky transportován do fakultní nemocnice. Další čtyři zraněné osoby byly odvezeny do nemocnice sanitními vozy. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypala jednotka
sorbentem. Hasiči museli automobily od sebe odtrhnout a odstavili je mimo vozovku. Komunikace byla plně zprůjezdněna kolem 17. h.

Trutnov – únik nebezpečných látek – 18:16
Trutnovští profesionální hasiči zlikvidovali naftovou skvrnu v ulici Obránců míru.

Trutnov – technická pomoc – 19:16 – 20:36
Trutnovští profesionální hasiči odstraňovali mezi 19. a 20. h spadlé stromy v ulicích Vlčická, Kopretinová, Slovenská a Polská. Dále jednotka čerpala vodu ze sklepa domu v ulici Benešova a Fialková.

Mladé Buky – technická pomoc – 19:59, 20:15
Místní dobrovolní hasiči odstranili v obci dva spadlé stromy.

Trutnov – technická pomoc – 20:33 a 20:36
Dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města odstranili kameny ze železničního přejezdu v ulici Vlčická a v téže ulici odčerpali vodu ze sklepa jednoho z domů.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje