Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 30. 5. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 6:34
Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice vyjeli ráno do ulice Na Kotli k otevření dveří. Jednotka na místě nezasahovala, Policií bylo zjištěno, že žena se nachází mimo město a je v pořádku.

Sadová – dopravní nehodě – 7:28
sadova1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli ráno přivoláni k osobnímu vozidlu, které havarovalo mimo komunikaci mezi Klenicemi a Sadovou. Místo bylo průjezdné jedním jízdním pruhem. Zraněná řidička byla odvezena na ošetření do nemocnice. Jednotka provedla na voze protipožární opatření.

Chudonice – dopravní nehoda – 8:24
chudonice1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova byli přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal na Revoluční třídě v Chudonicích. Hasiči zlikvidovali pomocí sorbentu uniklé provozní kapaliny.

Libčany – požár – 11:45
Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic a dobrovolní hasiči ze Lhoty pod Libčany a Libčan byli krátce před polednem přivoláni k požáru štěpkovacího stroje a kontejneru se štěpkou. Jednotkám se podařilo požár během několika minut lokalizovat a brzy zcela zlikvidovat. Škoda byla odhadnuta na 150 tis. Kč, uchránit se podařilo majetek v přibližné hodnotě 2,5 mil Kč. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru bylo přehřátí štěpky.

Svobodné Dvory – technická pomoc – 13:26
Dobrovolní hasiči z Plačic zlikvidovali vosí hnízdo v dutině stromu v ulici Postranní.

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 14:19
chlumec1-(1).jpg chlumec2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou byli odpoledne přivoláni do ulice Klicperova k nehodě osobního automobilu a Kamionu. Střet se obešel bez úniku provozních kapalin a bez zranění osob.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:07
Profesionální hasiči z Hradce Králové vyjeli odpoledne k nehodě osobního vozidla a dodávky, která se stala na parkovišti u Kauflandu. Hasiči provedli protipožární opatření a zasypali uniklý olej sorbentem. Nikdo nebyl zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Žeretice – dopravní nehoda – 10:31
Zeretice2-(1).jpg
K osobnímu vozidlu, které havarovalo mezi obcemi Slatiny a Žeretice, vyjeli dopoledne jičínští profesionální hasiči. Automobil skončil mimo vozovku. Jednotka jej zajistila proti vzniku požáru. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou a transportován do nemocnice.

Miletín – požár – 16:49
miketin2-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolní hasiči z Lázní Bělohrad, Miletína, Hořic a Dubence byli odpoledne přivoláni k požáru střechy rodinného domu v ulici Palackého v Miletíně. Jednotky požár přístavku hasily pomocí vysokotlaku za postupného rozebírání střešní konstrukce. Škoda byla odhadnuta na 10 tis. Kč, uchráněné hodnoty jsou v přibližné hodnotě 2 mil. Kč. Požár vznikl pravděpodobně nedbalostí při sváření pokládané lepenky.

Dětenice – dopravní nehoda – 18:40
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně vyjeli odpoledne ke střetu dvou motocyklů, ke kterému došlo v Dětenicích. Oba zraněné motorkáře odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Svinišťany – záchrana osob a zvířat – 10:00
Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli dopoledne ve Svinišťanech zabouchnuté osobní vozidlo. Uvnitř bylo pětiměsíční dítě, které bylo v pořádku.

Bystré – technická pomoc – 10:02
Profesionální hasiči z Náchoda byli dopoledne přivoláni mezi Jívku a Strákov ke stromu, který spadl na elektrické vedení. Jednotka strom odřezala. Informována byla společnost ČEZ.

Nahořany – dopravní nehoda – 21:03
nahorany2-(1).jpg
Jaroměřští profesionální hasiči spolu s dobrovolnými hasiči z Nového Města nad Metují vyjeli večer k osobnímu automobilu, se kterým řidič havaroval do stromu. Jednotka řidiči poskytla první pomoc. Po vyproštění jej hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 2:33
Profesionální hasiči z Rychnova pomohli v nočních hodinách zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Sokolovská do sanitky.

Kvasiny – technická pomoc – 20:42
Rychnovští profesionální hasiči byli večer přivoláni na žádost zdravotnické záchranné služby do Kvasin k otevření rodinného domu. Hasiči poté, co vnikli do domu, pomohli zdravotníkům s ošetřením ženy a jejím transportem do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 7:07
Profesionální hasiči z Trutnova odstranili ráno v ulici Spojovací spadlý strom, který blokoval komunikaci.

Zdobín – dopravní nehoda – 16:59
Zdobin1-(1).jpg
Královédvorští profesionální hasiči byli odpoledne přivoláni k osobnímu vozidlu, které narazilo do stromu. Nehoda se stala u obce Zdobín. Jednotka rozřezala strom, který nárazem spadl na vozovku. Ke zranění osob nedošlo.

Janské Lázně – technická pomoc – 17:23
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli do ulice Černohorská k vyproštění osoby z výtahu domu.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje