Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 31. 5. 2018 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Čistěves – technická pomoc – 05:58
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a z Hořic vyjeli na pomoc autobusu na silnici I/35. Podle oznamovatele se z pod autobusu kouřilo a existovalo nebezpečí vzniku požáru. Po prozkoumání místa hasiči zjistili, že se nejedná o požár, ale pouze o technickou závadu. Nikdo z cestujících se ve vozidle nenacházel.

Syrovátka – požár – 09:49
Požár suchého travního porostu podél železniční trati likvidovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolné jednotky z Osic a Lhoty pod Libčany. Požár vznikl s největší pravděpodobností od parní lokomotivy.

Sadová – dopravní nehoda – 11:34
sadova1.jpg
U Sadové zasahovali na komunikaci I/35 u dopravní nehody profesionální hasiči z Hořic a podnikoví hasiči z ČEPRA Cerekvice. Po nehodě skončila v příkopě nejen dodávka, ale také kamion. Po dobu zásahu byla komunikace se zvýšenou opatrností průjezdná, provoz řídili policisté. Hasiči poté pomohli s odtahem vozidel a zajistili úklid komunikace.

Hradec Králové – požár – 13:57
malsovice2.jpg
Nahlášené pálení biologického odpadu se zvrtlo v požár objektu. Profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolné jednotky z Malšovy Lhoty a Malšovic zasahovali v ulici Rozkvět Míru. Pálení se ohlašovateli vymklo z rukou a požár se pak rozšířil na blízký objekt garáže, u kterého začala hořet střecha a podhled. Jednotky dostaly požár rychle pod kontrolu, na dohled zůstala na místě zásahu místní jednotka z Malšovic. Požár způsobil škodu asi 5 tisíc korun. Příčinou bylo nedbalostní jednání.

Klamoš – technická pomoc – 16:07
Profesionální jednotka z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou vyjeli na dálnici D11, odkud oznamovatel hlásil, že se kamionu kouří z kol. Průzkumem hasiči zjistili, že se nejedná o požár, ale pouze o kouřící prasklou pneumatiku. Místo události si převzali policisté.

Běleč nad Orlicí – požár – 20:43
belec-nO1.jpg
Profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a stanice Hradec Králové - Pražská a dobrovolní hasiči z Třebše zasahovali u požáru hrabanky na vykácené pasece. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 18:31
V části Popovice zasahovali profesionální hasiči z Jičína u požáru travního porostu podél železniční tratě. Hasiči dostali oheň velmi brzy pod kontrolu. Požár nezpůsobil žádné škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – technická pomoc – 08:01
nachod3.jpg
Profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda a podniková jednotka z firmy RUBENA Náchod zasahovali u nehody kamionu, při které došlo k proražení nádrže s pohonnými hmotami. Kapalina poté unikala na zem do okolí. Na zem vyteklo z poškozené nádrže asi 20 litrů nafty, zbytek se podařilo hasičům zachytit a přečerpat. Z nádrže museli přečerpáním odstranit asi 200 litrů nafty.

Jaroměř – záchrana zvířat – 20:49
Do Partyzánské ulice vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře na pomoc majitelům, kterým spadla kočka do střešního podbití u rodinného domu. Hasiči se nejprve pokoušeli podbití rozebrat, ale nakonec se kočičku podařilo nalákat voláním.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 12:46
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou zasahovala u dopravní nehody osobního automobilu a motorky v Trčkově ulici. Osoba z motocyklu skončila v péči záchranářů. Hasiči řídili v místě nehody dopravu kyvadlově a poté předali místo policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dolní Lánov – požár – 15:31
Požár hnojiště likvidovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolné jednotky z Horního Lánova a Hostinného. Průzkumem hasiči zjistili, že se jedná o požár malého rozsahu. Jednotky zlikvidovaly oheň pomocí vysokotlakého proudu. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Trutnov – požár – 15:52
Požár odpadkového koše poblíž zastávky MHD hasila profesionální jednotka z Trutnova v Říční ulici.

por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje