Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.06.2018
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 4. 6. 2018 celkem 22 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:19
V Zelené ulici došlo k dopravní nehodě tří osobních automobilů bez zranění osob. Na místo dorazili profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Místo zajistili, ale vzhledem k tomu, že se nejednalo o vážnou nehodu a nedošlo ani k úniku pohonných hmot, vrátili se brzy zpět na základnu.

Býšť – požár – 14:43
Hned čtyři jednotky hasičů z Královéhradeckého kraje vypomáhaly v sousedním Pardubickém kraji při likvidaci požáru rodinného domu v části Hoděšovice. Pro událost byl vyhlášen druhý poplachový stupeň. Na rodinném domě hořela střecha o rozměrech asi 10x15 m. Hasičům komplikoval zásah zejména fakt, že se na střeše nacházely fotovoltaické panely. Do jejich odpojení se museli chovat tak, jako by byly vodivé části panelů pod elektrickým proudem. Zasahující jednotky si musely počínat nanejvýš opatrně, aby nedošlo ke kontaktu a následnému zasažení proudem. Z Královéhradeckého kraje zasahovaly na místě události profesionální jednotka z centrální stance a dobrovolné jednotky z Plácků, Malšovic a Třebše. Kolegům z Pardubického kraje vypomáhaly se střídání zasahujících hasičů v dýchací technice a důležitá byla výpomoc při dovozu vody v cisternách. Hasiči se také zapojili do rozebírání střešní krytiny, aby bylo možné odhalit míru poškození konstrukce.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Staré Smrkovice – dopravní nehoda – 12:54
Stare-Smrkovice1.jpg
Ve Starých Smrkovicích se stala dopravní nehoda osobního automobilu. Vozidlo s jednou osobou sjelo mimo komunikaci do příkopu. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic. Místo nehody zajistili, zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři.

Soběraz – dopravní nehoda – 14:51
Profesionální jičínští hasiči zasahovali u dopravní nehody motocyklu. Jedna osoba skončila v rukou záchranářů. Na místě zasahoval také vrtulník LZS. Hasiči místo nehody zajistili a pomohli s transportem zraněného pacienta do vrtulníku.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nový Hrádek – dopravní nehoda – 14:08
novy-hradek2.jpg
U dopravní nehody osobního automobilu nedaleko Nového Hrádku ve směru na Bohdašín zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, přičemž poškodilo svodidla. Skončilo pak převrácené na střeše v lesním porostu. Nehoda byla původně nahlášena s vyproštěním jedné osoby, ale ta se nakonec po příjezdu hasičů na místo již nacházela mimo automobil. O zraněnou osobu se postarali záchranáři. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a u havarovaného auta odpojili
akumulátor. Z rychnovské stanice přijel na místo vyprošťovací automobil s jeřábem, který vozidlo vytáhl zpět na komunikaci. Hasiči nakonec zajistili úklid komunikace.

Náchod – dopravní nehoda – 22:55
U dopravní nehody na silnici I/33, kdy mělo dojít ke střetu dodávky a cyklisty na přechodu, zasahovali profesionální hasiči z Náchoda. Jednu osobu převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči řídili na žádost policie v místě dopravu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 04:41
Profesionální rychnovská jednotka pomáhala záchranářům s transportem nadměrného pacienta. Hasiči pomohli nejen s přenesením osoby do sanitky, ale také s dalším transportem v nemocnici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – požár – 12:48
Na Dolním Předměstí likvidovali trutnovští profesionální hasiči požár odpadkového koše.

Rtyně v Podkrkonoší – dopravní nehoda – 15:07
Rtyne1.jpg
V Úpické ulici zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce u dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu. Hasiči místo události zajistili a řídili provoz na komunikaci. Po nehodě zůstaly na místě dvě zraněné osoby, které si převzali do péče záchranáři. Hasiči nakonec pomohli s naložením vozidla na odtahovou službu.

Volanov – dopravní nehoda – 17:38
Volanov2-(1).jpg
V Jičínské ulici na silnici I/16 se stala dopravní nehoda jednoho osobního automobilu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Automobil skončil po nehodě na boku mimo komunikaci, kde narazil do mostku a poškodil plot rodinného domu. Osoba z vozidla se nacházela již mimo automobil. Hasiči zajistili místo události, provedli opatření proti vzniku požáru a odpojili akumulátor. Zraněnou osobu převezli záchranáři do nemocnice.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje