Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

03.07.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 2. 7. 2018 celkem 20 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:19
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a motocyklu v ulici Milady Horákové. Jedna osoba byla při nehodě lehce zraněna, ošetřili ji na místě hasiči. Místo nehody jednotka zajistila.

Kosičky – dopravní nehoda – 14:25
kosicky1.jpg
U dopravní nehody osobního vozidla mezi Kosičkami a křižovatkou s hlavním silničním tahem I/11 zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Automobil skončil mimo vozovku a zůstal stát v poli. Hasiči místo nehody zabezpečili, nikdo nebyl při události zraněn.

ohen.jpg
Hradec Králové – požár – 21:02
V části Svobodné Dvory v zahrádkářské osadě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Došlo zde k požáru suchého travního porostu na malé ploše. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 10:01
jicin2.jpg
U dopravní nehody tří osobních vozidel v části Nové Město v Podhradské ulici zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka místo události zajistila, uniklé provozní náplně zasypala sorpčním materiálem a na havarovaných vozech provedla protipožární opatření.

ohen.jpg
Vidochov – požár – 14:23
vidochov1.jpg
Šest jednotek hasičů likvidovalo požár porostu a vzrostlého lesa v části Stupná. Krajské operační a informační středisko přijalo oznámení od osoby, která viděla kouř vycházející z lesa. Požár se rozkládal na ploše asi 100x80 metrů. Jednotky použily k hašení celkem 4 C proudy, po necelé hodině dostaly oheň pod kontrolu. Aby měli hasiči dostatek vody k hašení, zřídili čerpací stanoviště z koupaliště v Pecce. Požár se podařilo jednotkám zlikvidovat po 17. hodině. Během večera i rána hlídala požářiště jednotka SDH z Pecky. Škoda, kterou oheň způsobil, byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun.
vidochov2.jpg
Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky a dále dobrovolné jednotky z Pecky, Bělé u Pecky, Staré Paky, Nové Paky a Lázní Bělohrad.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

nebezpecne-nebo-drazdive-latky.jpg
Studnice – únik nebezpečných látek – 10:43
K úklidu nebezpečné chemické látky z komunikace byli dopoledne přivoláni profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. V části Všeliby unikl z nádrže postřikového vozidla celý obsah s roztokem látky Roundup a vody. Roundup se využívá jako pesticid k likvidaci nežádoucích rostlin. Látka unikala
na trase asi 1,5 kilometru. Uniklý roztok nebyl životnímu prostředí nebezpečný. Hasiči zasypali části komunikace sorpčním materiálem a zkontrolovali, zda není látkou ohrožen zdroj pitné vody. Průzkum potvrdil, že žádné studny ani vodovod postiženy nebyly.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Solnice – dopravní nehoda – 13:49
jestetice1.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice zasahovali u dopravní nehody čtyř osobních vozidel. Událost se stala v části Ještětice na silnici I/14. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo nehody zajistili, uniklé provozní náplně zasypali sorbentem a předali místo policistům.

České Meziříčí – dopravní nehoda – 15:34
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Opočna. Nehoda se stala na komunikaci z Českého Meziříčí směrem na Královu Lhotu. Hasiči museli na místě jednu osobu vyprostit. Celkem se při nehodě zranily dvě osoby, které si převzali do péče záchranáři. Jednotky zajistily havarované vozy proti vzniku požáru. Po dobu zásahu musela být na nezbytně nutnou dobu komunikace uzavřena. Po došetření zajistili hasiči úklid komunikace a vytáhli havarované vozy z příkopu.

Častolovice – dopravní nehoda – 20:44
castolovice-2.jpg
U dopravní nehody u kruhového objezdu zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Týniště nad Orlicí. Střetla se zde tři osobní vozidla a zároveň došlo ke zranění osob. Komunikace byla po celo dobu zásahu a vyšetřování nehody uzavřena. Ve vozech cestovalo celkem pět osob a všechny si převzali do péče záchranáři. Do zdravotnického zařízení byla nakonec převezena jedna osoba. Hasiči místo nehody zajistili, u havarovaných vozidel provedli opatření proti vzniku požáru, odpojili akumulátory a uniklé provozní kapaliny zasypali sorpčním materiálem. Po došetření zajistily jednotky úklid vozovky od střepů a úlomků. Dvě vozidla pak hasiči pomohli naložit na odtah, jedno zůstalo mimo komunikaci. Zásah byl ukončen po více než dvou hodinách.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

nebezpecne-nebo-drazdive-latky.jpg
Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečných látek na vodní plochu – 09:09
trakt.jpg