Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.07.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 23. 7. 2018 celkem 31 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – požár – 09:21
chlumec-nC3-(1).jpg
K požáru osobního automobilu, který začal hořet na dálnici D11, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a Hradce Králové – Pražská a dále také dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Při příjezdu jednotek na místo události byla ohněm zasažena celá motorová část automobilu. Požár způsobil škodu asi 30 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle.
Hradec Králové – požár – 09:56
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali v ulici Bratří Štefanů u požáru osobního automobilu. Vůz byl před příjezdem jednotky uhašen pomocí hasicího přístroje, hasiči poté auto ochladili a zkontrolovali jej pomocí termokamery. Oheň způsobil škodu na vozidle ve výši asi 2 tisíc korun.

Ohnišťany – požár – 17:23
Ohmistany1-(1).jpg
Pět jednotek požární ochrany hasilo požár obilí na ploše asi 60x20 metrů nedaleko části Podlesí. Požár hasiči brzy lokalizovali, na místě jim pomáhala také zemědělská technika, kdy traktor rozorával okolí požářiště. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Hořic a z Nového Bydžova a dále také jednotky SDH Skřivany, Smidary a Ohnišťany. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 08:16
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali v Lošťákově ulici, kde likvidovali sršní hnízdo ve výšce asi pěti metrů.

Budčeves – dopravní nehoda – 20:06
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Vůz poškodil ostrůvek a unikly z něj provozní náplně. Hasiči zajistili úklid komunikace a pomohli s naložením havarovaného vozu na odtahovou službu.
Ostroměř – požár – 21:50
Profesionální hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka z Ostroměře mířili do části Sylvárův Újezd. Rozhořívalo se zde doutnající ohniště po pálení biologického odpadu. Ohniště mělo rozměry asi 3x3 m. Hasiči místo dohasili. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – záchrana zvířete – 06:50
V části Poříčí v Tyršově ulici zachraňovali profesionální broumovští hasiči kočku, která byla už několikátý den na stromě a nemohla dolů.
Zaloňov – požár – 11:01
Profesionální jednotka z Jaroměře hasila požár hrabanky malého rozsahu. Událost se obešla beze škody.
Vlkov – požár – 13:53
vitkov1-(1).jpg
K požáru strniště vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z Černilova a Smiřic. Událost se obešla beze škody.
Suchý Důl – požár – 14:30
Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolné jednotky z Meziměstí, Police nad Metují a Suchého Dolu zasahovali u požáru v lesním porostu, který vznikl z doutnajícího ohniště. Místo události se nacházelo v těžko přístupném terénu. S dopravou vody a technických prostředků na místo události pomohla také hasičská čtyřkolka. Hasiči okolí místa požáru okopali a požářiště prolili vodou.
Rychnovek – požár – 19:20
K požáru plastového nábytku na balkóně vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka SDH Rychnovek-Zvole. Požár uhasili majitelé ještě před příjezdem jednotek na místo události. Oheň způsobil škodu asi za 4 tisíce korun, přičemž byly díky rychlému zásahu zachráněny hodnoty ve výši 700 tisíc korun. Příčinou požáru bylo nedbalostní jednání, protože hořet začalo od zapomenutého nedopalku cigarety.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
nic2.jpg
Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyl zaznamenán žádný zásah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
Vlčice – požár – 00:30
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Trutnova-Horního Starého Města, Mladých Buků, Pilníkova a Vlčic likvidovali požár uskladněného palivového dřeva. Hromadu dříví jednotky uhasily a postupně začaly s rozebíráním. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun. Jedna osoba skončila v péči záchranářů.

Kocbeře – dopravní nehoda – 15:41
Při dopravní nehodě traktoru a cyklisty zasahovali na silnici I/37 profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Jednotka pomohla záchranářům s ošetřením zraněné osoby z kola.

Pec pod Sněžkou – technická pomoc – 20:39
Na krajské operační a informační středisko bylo nahlášeno, že z jedné chaty v Peci pod Sněžkou vychází kouř. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům v Trutnově a také dobrovolným jednotkám v Peci pod Sněžkou a v Horním Maršově. Průzkumem hasiči zjistili, že se nejedná o požár objektu, ale že zakouření způsobil špatný odtah komína kamen. Nedošlo ani k požáru uvnitř komínového tělesa. Místo předali hasiči majitelům.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje