Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

25.07.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 24. 7. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – technická pomoc – 14:13
Profesionální hasiči z centrální stanice byli povoláni k jezu Hučák na Labi, aby zde z vody vylovili kočárek. Jednotka dorazila na místo s malým motorovým člunem. Kočárek se jim podařilo dostat ven a předali jej policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 22:40
Ve Střelecké ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjela jednotka z centrální hradecké stanice. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili úklid komunikace.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Lázně Bělohrad – požár – 12:55
Profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolná jednotka z Lázní Bělohrad zasahovali u požáru staršího vykotlaného stromu. Strom doutnal od kořenů. Hasiči jej okopali a prolili vodou. Místo poté ještě zkontrolovali termokamerou. Událost se obešla beze škody.

Lískovice – požár – 15:09
tereziny°1-(1).jpg
V části Tereziny Dary likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči z Hořic a dobrovolná jednotka z Ohnišťan požár odpadu a travního porostu. Událost se obešla beze škody.

Konecchlumí – požár – 15:45
konecchlumi5-(1).jpg
U požáru zemědělské techniky na poli zasahovali profesionální hasiči z Jičína, Hořic a dobrovolné jednotky z Lužan a Ostroměře. Vlivem technické závady došlo při provádění zemědělských prací k zahoření lisu na obilí a části pole.
konecchlum3-(1).jpg
Požár způsobil na technice škodu ve výši asi 850 tisíc korun. Díky zásahu se podařilo uchránit hodnoty ve výši 1,5 milionu korun. Po dobu zásahu držela na zálohu na stanici dobrovolná jednotka z Jičína.

Ostroměř – dopravní nehoda – 15:48
ostromer1-(1).jpg
Profesionální hasiči z Hořic a z Jičína vyjeli k vážné dopravní nehodě, která se stala mezi Ostroměři a Chomuticemi nedaleko části Nové Smrkovice. Střetl se zde motocykl s osobním automobilem. Na místě spolupracovaly všechny složky IZS, včetně letecké záchranné služby. Řidič motocyklu svým zraněním bohužel podlehl. Jednu zraněnou osobu z automobilu si převzali do péče záchranáři a transportovali ji do nemocnice. Hasiči poté pomohli se zajištěním místa události a po zadokumentování a došetření nehody komunikaci uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 10:18
cerny-kostelec1-(1).jpg
V Jiráskově ulici zasahovali hasiči u dopravní nehody osobního automobilu, která se obešla bez zranění. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, projelo svodidly a skončilo v náletových dřevinách pod úrovní komunikace. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Hasiči vozidlo zajistili proti dalšímu možnému pohybu a poté pomohli s naložením vozu na odtahovou službu.

Dolany – požár – 10:38
V části Krabčice byl oznámen požár strniště menšího rozsahu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolní hasiči z České Skalice, ale požár byl uhašen před příjezdem jednotek. Událost se obešla beze škody.

Vlkov – požár – 14:32
vikov1-(1).jpg
U požáru pole s obilím na ploše 150x200 m zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z Černožic, Smiřic a Vlkova. Oheň způsobil škodu asi 35 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Králova Lhota – dopravní nehoda – 16:48
U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali na komunikaci z Královy Lhoty do Libřic profesionální hasiči z Dobrušky a Jaroměře a dobrovolná jednotka z Černilova. Dvě osoby byly při nehodě zraněny. Hasiči provedli zabezpečení havarovaných vozidel a zajistili je proti vzniku požáru. K úniku provozních náplní nedošlo, jednotky se tak po úklidu komunikace mohly vrátit zpět na své základny. Místo události si převzali policisté.

Doudleby nad Orlicí – dopravní nehoda – 17:29
doudleby1-(1).jpg
V ulici Rudé armády zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí u dopravní nehody motocyklu. Jedna zraněná osoba skončila v péči záchranářů, kteří ji transportovali do nemocnice. Z havarovaného motocyklu došlo k úniku provozních náplní, které hasiči zasypali sorpčním materiálem a komunikaci uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vítězná – dopravní nehoda – 05:29
vitezne-komarno1-(1).jpg
K dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu vyjeli do části Komárov profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Hasiči místo nehody zajistili a poté jej předali policistům. Při nehodě nedošlo ke zranění osob ani k úniku pohonných hmot.

Trutnov – požár – 17:31
Profesionální jednotka z Trutnova zasahovala ve Smetanově ulici, kde došlo ke zkratu v elektrorozvodné skříni u rodinného domu. Požár byl samovolně uhašen před příjezdem hasičů. Jednotka však místo pro jistotu zkontrolovala. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje