Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

23.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 22. 8. 2018 celkem 34 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ
ex.jpg
Hradec Králové – mimořádná událost – 10:02
Podezřelou zásilku vyzvedla jednotka na Krajském státním zastupitelství v Hradci Králové. Událost se obešla bez zranění. Obsah zásilky nyní prozkoumá laboratoř Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami.
Oznámení o nálezu podezřelé zásilky v budově Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové v Zieglerově ulici přijalo krajské operační a informační středisko ve středu 22. srpna v 10:02 hod. Obratem sem byla vyslána profesionální jednotka z centrální stanice, která vyjela na místo s měřícím vozem a chemickým kontejnerem pro případ, že by zásilka obsahovala nebezpečnou chemickou látku.
Jednotka po svém příjezdu zkontrolovala zásilku na přítomnost radioaktivního záření, ovšem s negativním výsledkem. Hasiči ji poté zajistili pomocí ochranných obalů a převezli do laboratoře Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami. Zde bude obsah podroben dalšímu zkoumání. Věcí se bude nadále zabývat Policie ČR.

Lužec nad Cidlinou – požár – 12:25
luzec1-(1).jpg
Profesionální a dobrovolná jednotka z Nového Bydžova zasahovaly u požáru suchého travního porostu v příkopě. Hořelo na dvou místech, hasičům se podařilo požár brzy lokalizovat. Událost se obešla beze škody.

Hradec Králové – požár – 14:24
V části Nový Hradec Králové likvidovali profesionální hasiči z centrální stanice požár travního porostu v parku na ploše asi 10x10 metrů. Jedna osoba byla během události zraněna, postarali se o ni záchranáři. Celkově nezpůsobil požár žádnou škodu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:20
V hradecké části Pouchov došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Záchranáři si převzali do péče celkem čtyři osoby. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a předali místo zásahu policistům.

Hradec Králové – požár – 18:54
hk-u-Foto1-(1).jpg
V ulici U Fotochemy likvidovala jednotka z centrální stanice požár suchého travního porostu a křovin. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – dopravní nehoda – 14:37
nova-paka2-(1).jpg nova-paka-1-(1).jpg
U dopravní nehody dvou osobních vozidel se zraněním jedné osoby zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky. Událost se stala na komunikaci I/16. Vozovka byla po dobu zásahu průjezdná jedním jízdním pruhem. Hasiči zajistili vozidlo proti vzniku požáru a postarali se o úklid vozovky.

Železnice – dopravní nehoda – 15:03
tesin-zel1-(1).jpg
V části Těšín odstraňovala profesionální jednotka jičínských hasičů následky dopravní nehody tří osobních vozidel. Nehoda se stala na komunikaci mezi Železnicí a Soběrazí a obešla se bez zranění. U vozů došlo k lehkému úniku provozních kapalin. Jednotka místo události zajistila, odstranila vozidla mimo vozovku, aby neblokovala provoz a komunikaci uklidila

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Meziměstí – požár – 11:12
mezimesti-rupect1-(1).jpg
V části Ruprechtice hasilo požár lesní hrabanky pět jednotek požární ochrany. Hrabanka hořela viditelným menším plamenem. Jednotkám se podařilo požár dostat pod kontrolu a nenapáchal tak žádné škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dále jednotky SDH Meziměstí, Broumov, Teplice nad Metují a dobrovolná jednotka podniku VEBA.

Broumov – dopravní nehoda – 12:32
broumov1-(1).jpg
Broumovští profesionální hasiči odstraňovali následky dopravní nehody, která se stala v části Velká Ves. Došlo zde k nehodě nákladního automobilu, který zpřetrhal telefonní vedení. Kabel se zasekl za chladící nástavbou vozu. Po zadokumentování jednotka nákladní vůz vyprostila.

Náchod – dopravní nehoda – 23:22
nachod-Pavl1-(1).jpg
V části Pavlišov havaroval osobní automobil a skončil převrácený na střeše. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Náchoda. Osoba z vozu se po příjezdu jednotky nacházela mimo havarovaný automobil a do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči provedli na místě protipožární opatření. Průzkumem dále zjistili, že automobil narazil do sloupu elektrického vedení, který byl nárazem poškozen a nakloněn. Jednotka jej provizorně zajistila vlastními prostředky a o této skutečnosti byli informováni energetici. Jednotka nakonec pomohla s naložením havarovaného vozu na odtahovou službu

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 14:23
Profesionální rychnovská jednotka hasičů pomohla v Městské Habrové s odstraněním nebezpečných rojů vos a sršňů na třech místech. K zásahu byl využit automobilový žebří

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Malá Úpa – technická pomoc – 12:04
V části Dolní Malá Úpa odstraňovali profesionální trutnovští hasiči a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou velký balvan, který zasahoval do komunikace. Několik desítek kilogramů těžký kámen hasiči odklidili na krajnici.

Rtyně v Podkrkonoší – požár – 16:08
Tři jednotky hasičů likvidovaly požár louky o rozloze asi 100x40 metrů. Hořelo v blízkosti Cesty osvobození. Požár dostaly jednotky velmi rychle pod kontrolu, událost se obešla beze škody. Na likvidaci se podíleli profesionální hasiči z Náchoda a jednotky SDH Červený Kostelec a Rtyně v Podkrkonoší.

Trutnov – požár – 16:15
V Křižíkově ulici hasila jednotka profesionálních hasičů z Trutnova hořící odpad v plastovém koši. Událost se obešla beze škody.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje