Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 28. 8. 2018 celkem 24 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Nepolisy – technická pomoc – 10:41
nepolisy3.jpg
V části Zadražany se vysypalo na komunikaci z návěsu nákladního automobilu větší množství hnoje. Vozovka se stala rázem pro projíždějící vozy velmi nebezpečnou, protože povrch byl kluzký a hrozilo riziko vzniku dopravní nehody.
Nepolisy1.jpg
Na místo vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Silnice byla znečištěna na úseku asi 400 metrů. Na žádost velitele zásahu byli k události povoláni také silničáři s úklidovou technikou a společně komunikaci uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 11:49
Profesionální jednotka z Hořic pomáhala s nouzovým otevřením bytu v Malátově ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Červený Kostelec – záchrana zvířete – 20:44
Do bazénu 1,20m hlubokého bazénu skočila srna a teď nemůže vylézt… Tak znělo oznámení, na základě kterého vyjeli do Vyšehradské ulice profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce. Jednotky srnku z bazénu vytáhly a vypustily ji na blízké pole.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 20:51
V části Litohrady mezi Rychnovem nad Kněžnou a Solnicí havarovala na komunikaci I/14 dvě osobní vozidla a jeden nákladní automobil. Nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby, které si převzali do péče záchranáři. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou. Komunikace byla v době zásahu a vyšetřování neprůjezdná. Hasiči provedli na havarovaných vozech protipožární opatření a po naložení vozidel na odtah zajistili úklid vozovky.

Solnice – dopravní nehoda – 21:15
Rychnovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka ze Solnice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Nehoda se stala u kruhového objezdu před Kvasinami. Jedna osoba se při nehodě zranila, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo události zajistili a zkontrolovali, zda nedošlo k úniku provozních kapalin. Po příjezdu policistů se rychnovská jednotka vrátila na místo předchozí události.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV
nebezpecne-latky1.jpg
Pec pod Sněžkou – únik nebezpečných látek do ovzduší – 15:54
Pec-S1.jpg
Trutnovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou vyjeli k úniku plynu z narušené přípojky, k jejímuž poškození došlo při stavebních pracích. Protože se jednalo o únik většího množství plynu, hasiči místo události zabezpečili tak, aby se kolem nemohla pohybovat veřejnost. Jednotka také evakuovala jednu osobu z blízkého domu. Po dohodě s pracovníky plynárenské služby hasiči výkop zasypali a plynaři uzavřeli ucházející plyn. Poté se mohla evakuovaná osoba vrátit zpět do domu.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 19:29
U požáru suchého travního porostu a odpadu zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Žirče. Požár nezpůsobil žádnou škodu ani nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje