Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 29. 8. 2018 celkem 18 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Voleč – požár – 08:38
naves-HK-(1).jpg
Požár návěsu kamionu byl na krajské operační a informační středisko nahlášen ve středu 29. 8. v 8:38 hod. Automobil začal hořet při jízdě po dálnici D11 na 72. kilometru v katastru obce Voleč. Na místo vyrazily profesionální jednotky ze stanice Hradec Králové – Pražská a Nový Bydžov a dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou.
Při zpozorování požáru zachoval řidič chladnou hlavu, návěs odpojil a stihl s tahačem popojet do bezpečné vzdálenosti. Návěs samotný pak začal hasit pomocí hasicích přístrojů. V tu chvíli se už dostali na místo hasiči, kteří okamžitě začali s likvidací požáru. Díky včasnému zásahu nestihly plameny zasáhnout a zničit samotný náklad na návěsu. Hasiči dostali požár pod kontrolu během několika minut, likvidaci pak ohlásil velitel zásahu v 9:17 hod.
Vzhledem k tomu, že se místo zásahu nachází na území Pardubického kraje, bylo vyšetřování příčiny požáru i stanovení výše škody v kompetenci vyšetřovatele HZS Pardubického kraje.

Nové Město – požár – 13:27
V Novém Městě hasily tři jednotky požární ochrany požár travního porostu na železničním náspu. Událost se obešla beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžov a dobrovolné jednotky z Nového Města a Chlumce nad Cidlinou. Místo zásahu si po svém příjezdu převzali drážní hasiči ze SŽDC.

Hradec Králové – požár – 15:00
V hradecké části Plačice zasahovali profesionální hasiči z obou stanic a dobrovolná jednotka z Plačic u požáru travního porostu podél železniční trati. Hořel pás dlouhý asi 20 m. Událost se obešla beze škody. Místo zásahu si po svém příjezdu převzali drážní hasiči ze SŽDC.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Žeretice – dopravní nehoda – 09:34
Profesionální jednotka z Jičína odstraňovala následky dopravní nehody jednoho osobního vozidla. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob, které skončily v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Nová Paka – dopravní nehoda – 20:26
vlkov1-(1).jpg
V části Vlkov se stala na silnici č. I/16 ve večerních hodinách dopravní nehoda čtyř osobních vozidel. Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči z Nové Paky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Z havarovaných aut unikaly provozní náplně, které jednotky zasypaly sorpčním materiálem. Hasiči dále provedli protipožární opatření a u dvou automobilů také odpojili akumulátory. Při došetřování nehody policisty řídila místní jednotka provoz na komunikaci. Na závěr zajistili hasiči úklid komunikace a likvidaci zbytku uniklých pohonných hmot.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – požár – 14:58
Do části Malá Skalice vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z České Skalice. Byl zde nahlášen požár lesního porostu. Průzkumem hasiči zjistili, že v místě doutná lesní hrabanka a je ohořelý pár stromů. Událost se obešla beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – technická pomoc – 10:46
trutnov1-(1).jpg
Na žádost městské policie vyjeli profesionální hasiči z trutnovské stanice do ulice Ke Statku, kde byly objeveny čtyři barely s neznámou látkou. Průzkumem hasiči zjistili, že látka uvnitř tří barelů je neškodná a tím pádem není nikdo z obyvatel v okolí ohrožen, látka nepředstavovala nebezpečí ani pro životní prostředí. Čtvrtý barel byl prázdný. Místo události si opět převzala městská policie.

Malé Svatoňovice – požár – 14:27
male-svatonovice1-(1).jpg
Ve Schejbalově ulici likvidovaly tři jednotky požární ochrany požár suchého travního porostu. Požár nebyl velkého rozsahu, hasiči jej dostali rychle pod kontrolu. Místo zásahu poté předali místnímu starostovi obce. U požáru zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Úpice a Malých Svatoňovic.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje