Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

31.08.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 30. 8. 2018 celkem 30 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 07:42
vsestary1-(1).jpgvsestary2-(1).jpg
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská odstraňovala následky dopravní nehody, která se stala v části obce Bříza. Střetla se zde dvě osobní vozidla. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – požár – 13:27
hk-trol2-(1).jpg
V centru města na ulici Československé Armády zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Došlo zde k požáru plastové výhybky na trolejovém vedení. K likvidaci požáru použila jednotka hasicí přístroj. Na místě spolupracovali hasiči s pracovníky dopravního podniku, poté jim místo zásahu předali. Škoda, kterou požár způsobil, byla odhadnuta na 30 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – požár – 21:10
Profesionální jednotka a dobrovolná jednotka z Jičína vyjely k ohlášenému požáru do ulice U Javůrkovy Louky. Na tísňovou linku byl oznámen kouř, který vycházel z firmy na výrobu motorů. Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že došlo k požáru pece na motory. Požár se dále nešířil, ale objekt byl silně zakouřen. Na místě naměřili hasiči také vyšší koncentrace oxidu uhelnatého. Pro nucené odvětrání nasadily jednotky přetlakovou ventilaci. Dvě osoby byly předány do péče záchranářů. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun s tím, že výše bude ještě upřesněna.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Nahořany – dopravní nehoda – 14:39
nahorany1-(1).jpg
Do části Městec vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují. Automobil se převrátil na střechu a zůstal ležet na vozovce. Řidič z něj vyvázl bez zranění a po příjezdu jednotek na místo se nacházel již mimo havarovaný vůz. Nehoda se odehrála v nepřehledné zatáčce. Hasiči automobil zajistili a provedli na něm protipožární opatření. Poté pomohli s otočení vozidla zpět na kola a naložením na odtah.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – dopravní nehoda – 12:59
vamberk2-(1).jpg
Při dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici I/11 nedaleko kruhového objezdu zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a odpojili autobaterie. Nehoda se obešla bez zranění osob. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Po došetření nehody odstranila jednotka vozy mimo vozovku tak, aby mohl být obnoven plynulý provoz.

Dobruška – požár – 13:59
Profesionální jednotka z Dobrušky likvidovala požár odpadkového koše v Solnické ulici.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Batňovice – dopravní nehoda – 15:47
U dopravní nehody osobního vozu a motocyklu zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 16:15
dvur-kralove1-(1).jpg
Čtyřem jednotkám požární ochrany byl vyhlášen poplach potom, co byl oznámen požár v Rokycanově ulici. Na balkóně rodinného domu začaly hořet staré knihy. Událost se obešla bez zranění osob. Hasiči dostali požár během pár minut pod kontrolu. Událost se obešla beze škody, příčinou požáru bylo nedbalostní jednání. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky SDH Hajnice, Bílá Třemešná a Žireč.

Malé Svatoňovice – dopravní nehoda – 16:33
strazkovice1-(1).jpg
V části Strážkovice se střetl osobní automobil s motocyklem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Úpice. Jedna osoba byla při nehodě zraněna, převzali si ji do péče záchranáři. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opatření a vraceli se zpět na své stanice.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje