Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

05.09.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 4. 9. 2018 celkem 15 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:01
U dopravní nehody osobního vozidla a dodávky zasahovali v Kuklenách na Pražské třídě profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na havarovaných vozech opatření proti vzniku požáru a zasypali uniklé provozní kapaliny. Po úklidu komunikace se vrátili zpět na stanici.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 09:01
Bedrny1-(1).jpg
V ulici Akademika Bedrny do sebe narazila dvě osobní vozidla, přičemž došlo k lehkému úniku provozních kapalin na komunikaci. Na místo vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice, kteří povrch vozovky uklidili. Dále zajistili vozidla proti vzniku požáru a předali místo zásahu policistům.

Hradec Králové – požár – 16:42
karla4-2-(1).jpg Karla4-1-(1).jpg
K nahlášenému požáru osobního vozidla, které začalo hořet v motorovém prostoru při jízdě, vyjela na třídu Karla IV. profesionální jednotka z centrální stanice. Řidič se stihl dostat z vozu ven ještě předtím, než se požár rozvinul. Plameny se snažila uhasit pomocí hasicího přístroje také přítomná policejní hlídka, ale zkrotit se je podařilo až hasičům. Vozidlo zn. Mazda začalo hořet kvůli technické závadě. Škoda byla vyčíslena na 170 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou ve výši asi 30 tisíc korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Sobotka – únik nebezpečných látek – 12:14
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky zasahovaly v části Lavice. Po technické závadě na kamionu zde unikl olej na komunikaci a ta se stala rázem nebezpečnou. Hasiči zasypali olejovou skvrnu sorpčním materiálem a vozovku uklidili.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Dolany – dopravní nehoda – 13:09
U dopravní nehody osobního vozidla se zraněním jedné osoby zasahovali v části Čáslavky profesionální hasiči z Jaroměře. Z havarovaného vozu unikly na komunikaci provozní kapaliny, hasiči je zlikvidovali pomocí sorbentu. Poté pomohla jednotka s naložením vozu na odtah a vrátila se zpět na stanici.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Hostinné – dopravní nehoda – 11:12
K nahlášené dopravní nehodě dodávky a osoby na kole vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného. Při nehodě došlo ke zranění cyklisty, osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotky místo události zajistily a předaly jej policistům.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje