Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.09.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 5. 9. 2018 celkem 30 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 02:50
D11.jpg
Nehoda dodávky a osobního vozidla se stala na 64. kilometru dálnice D11. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a z Nového Bydžova a také dobrovolná jednotka z Chlumce nad Cidlinou. Jedna osoba byla při nehodě zraněna. Vozidla vjela do uzávěry a poté skončila obě v příkopu mimo komunikaci. Hasiči místo události zabezpečili, provedli protipožární opatření a poté nasvěcovali prostor pro policisty.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Na územním odboru Jičín nebyly zaznamenány žádné zásahy.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – technická pomoc – 06:58
Profesionální jednotka z Jaroměře odtahovala porouchaný kamion, který blokoval průjezd na kruhovém objezdu na silnici I. třídy v ulici Svat. Čecha.

Náchod – dopravní nehoda – 09:30
U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali v části Babí v Broumovské ulici profesionální hasiči z Náchoda. Nehoda se obešla bez zranění osob, ale z havarovaných vozidel unikly provozní kapaliny. Hasiči zasypali pohonné hmoty sorpčním materiálem a zajistili úklid komunikace.

Červený Kostelec – požár – 15:35
Dvě jednotky likvidovaly požár lesní hrabanky v porostu podél Českoskalické ulice. Požár byl menšího rozsahu a obešel se beze škody. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Kostelec nad Orlicí – požár – 08:15
kostelcnO1.jpg
Do Seifertovy ulice mířili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Na tísňovou linku přišlo totiž oznámení, že z okna v bytovém domě vychází kouř. Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o zahoření odpadu v popelníku na okně v bytě. Událost se obešla bez zranění osob i beze škody.

Potštejn – technická pomoc – 11:19
Rychnovští profesionální hasiči vyjeli do kamenolomu u Potštejna poté, co byla z místa ohlášena kolize nákladního automobilu a nakladače. Na místo mířili kromě hasičů také záchranáři, vrtulník letecké záchranné služby i policisté. Po svém příjezdu našla jednotka ve zdeformované kabině nákladního vozu jednu osobu, která, jak konstatoval lékař ZZS, svým zraněním bohužel podlehla. Okolnosti události šetří Policie ČR.

Černíkovice – dopravní nehoda – 21:37
cernikovice-Domasin1.jpg
V části Domašín havarovalo ve večerních hodinách osobní vozidlo. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka ze Solnice. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, kterou si převzali do péče záchranáři. Vůz vyjel mimo komunikaci a narazil do mostku. Hasiči zabezpečili vůz proti vzniku požáru a proti úniku provozních náplní. Po dobu vyšetřování nasvěcovaly jednotky místo události.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 09:29
V Labské ulici zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolná jednotka u dopravní nehody osobního vozidla bez zranění osob. Vozidlo zůstalo po nehodě nebezpečně nakloněné a hrozilo pádem ze svahu. Hasiči automobil vyprostili pomocí navijáku.

Dvůr Králové nad Labem – únik nebezpečných látek – 14:24
Profesionální jednotka ze stanice Dvůr Králové nad Labem zasahovala v Čelakovského ulici, kde došlo při výkopových pracích k narušení plynového potrubí. Hasiči spolupracovali na místě s energetiky a společně se jim podařilo únik plynu zastavit. V okolí místa zásahu nedošlo ke zranění ani k ohrožení osob.

Hajnice – dopravní nehoda – 18:07
V části horní Žďár havaroval osobní vůz, přetočil se na střechu a skončil mimo vozovku. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a Trutnova a také dobrovolná jednotka z Hajnic. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění osob ani nebyl blokován provoz na komunikaci. Místo si poté převzali policisté.

Dolní Lánov – požár – 22:22
dolni-lanov3.jpg
Hlášení o požáru přípravny krmiva pro dobytek a zázemí pro ošetřovatele v areálu zemědělského družstva v obci Dolní Lánov obdrželo krajské operační a informační středisko 5. 9. 2018 ve 22:22 hod. přičemž hořet začalo asi o 10 minut dříve. Na místo události byli povoláni profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále také jednotky SDH Horní Lánov, Vrchlabí, Hostinné a Černý Důl - Čistá v Krkonoších.
dolni-lanov4.jpg

Po příjezdu jednotek na místo požáru bylo zjištěno, že hoří stropní konstrukce objektu a plameny zasáhly také samotnou střešní konstrukci. Na místo události byla proto povolána i výšková technika, konkrétně automobilový žebřík. Na uhašení požáru byly nasazeny proudy vysokotlaké vody a hasební zásah probíhal za použití dýchací techniky. Při požáru nebyl nikdo zraněn.
dolni-lanov1.jpg
Na místo události se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že požár vznikl v jedné z místností, kde byly zbytky sena. Na místě vyloučil, že by mohla požár způsobit technická závada. Jako pravděpodobná příčina se podle vyšetřovatele jeví úmyslné jednání nezjištěné osoby při manipulaci s otevřeným ohněm. Požárem byly zničeny stropní konstrukce, poškozena byla střecha objektu, elektrický ohradník a další vybavení. Přímá škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na částku asi 200 tisíc korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 700 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje