Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 11. 9. 2018 celkem 28 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 05:36
Na křižovatce ulic Sokolská a Rašínova zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody kamionu a osobního vozidla. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. Místo zásahu si poté převzali policisté.

Praskačka – únik nebezpečných látek do ovzduší – 12:51
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská pomáhala se zaškrcením překopnuté plynové přípojky. Měření koncentrace plynu nevykazovalo v okolí žádné zvýšené hodnoty, k ohrožení osob tak nedošlo.

Černilov – dopravní nehoda – 15:40
cernilov1-(1).jpg
U dopravní nehody pěti osobních vozidel zasahovali v úterý odpoledne profesionální hasiči z centrální hradecké stanice a dobrovolná jednotka z Černilova. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili, únik provozních kapalin nezaznamenali. Po došetření nehody zajistila místní jednotka odtažení vozidel mimo komunikaci a úklid povrchu vozovky. Místo zásahu si převzali policisté.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:46
plotiscte1-(1).jpg
V Říčařově ulici v čísti Plotiště nad Labem zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská u dopravní nehody nákladního vozidla. Kamion najel na krajnici a převrátil se na bok. Hasiči místo události zajistili, nehoda se obešla bez zranění a nedošlo ani k úniku provozních kapalin. Vyproštění kamionu zajistila posléze soukromá firma.

Smiřice – požár – 16:34
Požár suchého travního porostu podél komunikace v Hradecké ulici likvidovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolné jednotky ze Smiřic a Holohlav. Na ploše asi 20x20 m se nacházelo několik hořících ohnisek, která jednotky uhasily. Událost se obešla beze škody.

Všestary – dopravní nehoda – 20:13
vsestary1-(1).jpg vsestary2-(1).jpg
Na komunikaci I/35 se stala na křižovatce na Světí a Břízu v katastru obce Všestary dopravní nehoda osobního vozidla a vozidla odtahové služby. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění osob. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská, kteří havarované vozy zajistili proti vzniku požáru. Poté předali věc policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Boháňka – požár – 15:35
V části Skála likvidovali profesionální hasiči z Hořic, podniková jednotka z Čepro Cerekvice a dobrovolná jednotka z Boháňky požár starého listí. Oheň dostali brzy pod kontrolu, ke škodě na majetku nedošlo.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Náchod – dopravní nehoda – 13:14
nacchod1-(1).jpg
Na příjezdu do Náchoda se v Českoskalické ulici stala dopravní nehoda osobního vozidla a motocyklu. Na místo vyrazili profesionální hasiči z Náchoda. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Jednotka zajistila oba prostředky proti vzniku požáru a řídila kyvadlově provoz na komunikaci. Po došetření události zajistili hasiči úklid vozovky a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyl zaznamenán žádný zásah.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vilantice – požár – 16:29
Požár suché trávy na ploše asi 20x15 m likvidovaly v katastru obce Vilantice tři jednotky požární ochrany. Událost se obešla bez zranění osob, oheň nenapáchal ani žádnou škodu na majetku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a dobrovolné jednotky z Dubence a Vilantic.

Hajnice – požár – 16:48
hajnice1-(1).jpg
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic zasahovali u požáru dřevního odpadu. Hořelo na pozemku firmy, která se zabývá zpracováním dřeva na topení. Naštěstí se požár nikam dál nešířil a událost se obešla beze škody.

Vrchlabí – požár – 23:56
K ohlášenému požáru v kempu v blízkosti přírodního koupaliště Vejsplachy vyjeli těsně před půlnocí profesionální i dobrovolní hasiči z Vrchlabí. Průzkumem jednotky zjistily, že v areálu hoří přístřešek se sociálním zařízením. Požár se šířil po dřevěné střeše, ale hasičům se jej podařilo asi po 15 minutách lokalizovat pomocí vysokotlakého proudu vody a jednoho C proudu. Aby mohli objekt kompletně dohasit, museli částečně střešní konstrukci rozebrat. Po závěrečné kontrole pomocí termokamery předaly jednotky místo provozovateli. Plameny napáchaly škodu ve výši asi 100 tisíc korun, díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi půl milionu korun. Příčina požáru je předmětem vyšetřování, ale důvodem bylo zřejmě nedbalostní nebo úmyslné jednání.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje