Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.09.2018
Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 18. 9. 2018 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:09
U areálu bývalého ČKD na komunikaci I/33 havaroval ráno osobní automobil s dodávkou. Na místo zásahu vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby. Hasiči místo události zajistili, provedli protipožární opaření a poté předali místo zásahu policistům.
nehoda-kamion.jpg
Hradec Králové – dopravní nehoda – 08:58
hk-na-brne.jpg
V ulici Na Brně v části Nový Hradec Králové došlo k dopravní nehodě nákladního automobilu a dodávky. Poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z centrální stanice. Po svém příjezdu se hasiči postarali o jednu zraněnou osobu, kterou si posléze převzali do péče zdravotníci. Dále jednotka místo události zajistila a provedla protipožární opatření.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 14:55
Na obchvatu města Jičín zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka ze Sobotky u dopravní nehody dodávky a motocyklu. Při nehodě došlo ke zranění osoby, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči místo události zajistili a provedli protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo, havarované dopravní prostředky ani zásadním způsobem neblokovaly průjezd komunikací. Místo události si pak převzali policisté.
pozar-les2.jpg
Brada-Rybníček – požár – 17:51
Jičínští profesionální hasiči zasahovali v katastru části Brada u požáru lesní hrabanky. Událost byla malého rozsahu a obešla se beze škody.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Martínkovice – dopravní nehoda – 07:15
martinkovice.jpg
Broumovští profesionální hasiči zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla. Nehoda se stala na silničním úseku mezi Martínkovicemi a Broumovem. Automobil s přípojným vozíkem vyjel mimo komunikaci a narazil do stromu. Při nehodě došlo ke zranění jedné osoby, která se ovšem po příjezdu jednotky nacházela již mimo havarovaný vůz. Hasiči provedli protipožární opatření, po došetření nehody zajistili úklid vozovky a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU
auto.jpg
Doudleby nad Orlicí – požár – 14:48
doudleby3.jpg
K požáru osobního automobilu, který začal hořet na silnici I/11 na výjezdu z Doudleb, vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a povolány byly i dobrovolné jednotky z Kostelce n. O. a z Doudleb n. O. Provoz na
komunikaci musel být po dobu zásahu uzavřen.
dudleby1.jpg
Hasiči dostali plameny velmi rychle pod kontrolu. Od vozidla došlo také k menšímu zahoření trávníku a poškození krajnice. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Hořel automobil značky Audi, přičemž příčinou požáru byla technická závada na vozidle. Oheň způsobil škodu asi 80 tisíc korun.

Voděrady – požár – 16:53
uhrineves.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Voděrad vyjížděli do části Uhřínovice, kde byl nahlášen požár stromu a travního porostu. Požár v dutině stromu dostali hasiči pod kontrolu pomocí hasicího přístroje, poté dohasili také okolní travní porost. Událost se obešla beze škody.

Bílý Újezd – dopravní nehoda – 17:47
baly-ujez1.jpg baly-ujezd2.jpg
Profesionálním hasičům v Rychnově nad Kněžnou a dobrovolné jednotce ze Solnice byl vyhlášen poplach kvůli dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala na komunikaci I/14 v katastru obce Bílý Újezd. Hasiči poskytli jedné osobě první předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranářů si ji převzali do péče zdravotníci. Jednotky provedly na havarovaných vozech opatření proti vzniku požáru a odpojily akumulátory. Při nehodě došlo k úniku provozních náplní, které zasypali hasiči sorbentem. Po dohodě s policisty odstranila jednotka jedno z vozidel mimo komunikaci tak, aby byl obnoven kyvadlový provoz. Po došetření odstranili i druhé vozidlo.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Třebihošť – technická pomoc – 18:04
Profesionální jednotka ze Dvora Králové nad Labem byla povolána do části obce Dolní Dehtov, kde se nacházely spadlé dráty elektrického vedení. Hasiči místo události zajistili a počkali na příjezd energetiků, kterým místo zásahu posléze předali.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje