Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 1. 10. 2018 celkem 14 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Puchlovice – technická pomoc – 05:57
Profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská vyjela do Puchlovic na základě oznámení, že na silnici leží nejspíše spadlý drát elektrického vedení. Po svém příjezdu hasiči zjistili, že žádné nebezpečí nehrozí, neboť na silnici neleží drát, ale drak, kterého pouštíme za větrného počasí.

Holohlavy – dopravní nehoda – 06:09
Na komunikaci I/33 došlo ve směru na Hradec Králové k dopravní nehodě osobního vozidla, které skončilo mimo vozovku v poli. Vůz se převrátil při nehodě na bok a začala z něj unikat motorová nafta. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vůz zajistili, provedli protipožární opatření a místo zásahu předali policistům.
Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:05
V části Třebeš havarovalo v Roudničské ulici osobní vozidlo. Nehoda se obešla bez zranění osob. Vozidlo vyjelo pouze mimo komunikaci, nikoho a nic neohrožovalo, nedošlo ani k úniku provozních náplní. Hasiči místo události zajistili a předali policistům.
nebezpecna-latka.jpg
Hradec Králové – únik látek do ovzduší – 15:37
Jednotka z centrální stanice byla povolána do bytového domu na Gočárově třídě. Majitelka cítila po otevření bytu plyn. Hasiči místo odvětrali, dále už žádné koncentrace plynu v ovzduší nenaměřili.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Hořice – technická pomoc – 09:37
V Čechově ulici pomáhali profesionální hasiči z Hořic se transportem pacienta do sanitního vozu ZZS.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Jaroměř – záchrana osob – 10:48
Do Albánské ulice vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře, aby pomohli s nouzovým otevřením bytu.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

nebezpecna-latka.jpg
České Meziříčí – únik látek na vodní plochu – 17:00
Tři jednotky hasičů byly povolány do Českého Meziříčí do ulice Na Nábřeží, kde se nacházely v řece Dědině uhynulé ryby. Existovalo tak podezření, že mohlo dojít k úniku nezjištěné nebezpečné látky na vodní plochu a následné otravě ryb. Kromě hasičů mířili na místo také zástupci orgánů ochrany přírody a samosprávy. Velitel zásahu nechal na místo povolat také speciální chemický kontejner a měřicí vůz z centrální hradecké stanice. Všechna měření hasičů potvrdila, že v tu chvíli se ve vodě žádní nebezpečné látky nenachází. Hasiči proto předali místo zásahu zástupci orgánů ochrany životního prostředí. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a Hradce Králové a dobrovolná jednotka z Českého Meziříčí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Na územním odboru Trutnov nebyly zaznamenány žádné zásahy.

Martina Götzová, tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje