Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

kralovehradecky-kraj.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 9. října 2017 celkem 19 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 7:36 přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla a skútru, která se stal na silnici mezi obcemi Střezetice a Třesovice. Jedna zraněná osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči odstavili vozidla mimo komunikaci.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli večer (ohlášeno 20:06) zabouchnutý byt v ulici P. Hanuše v Hradci Králové. Uvnitř byly dvě děti, které byly v pořádku.

Na žádost Policie ČR vyjeli ve 20:15 novobydžovští profesionální hasiči do Kosiček k otevření rodinného domu. Uvnitř byla nalezena zemřelá osoba.

Územní odbor Jičín

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s novoměstskými dobrovolnými hasiči byli v 6:39 přivoláni ke střetu tří osobních automobilů, ke kterému došlo u Nového Města nad Metují. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Dvě zraněné osoby ošetřila zdravotnická záchranná služba. Jednotky pomohly s naložením havarovaných vozů na odtah a zasypaly uniklé pohonné hmoty sorbentem. Poté uklidily vozovku.

Profesionální hasiči z Náchoda pomohli krátce po 8. h (ohlášeno 7:54) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta do sanitky z bytu v ulici U Lesovny v Polici nad Metují.

Otevřít zabouchnutý byt v ulici U Rubeny v Náchodě vyjeli v 10:06 náchodští profesionální hasiči.

Profesionální hasiči z Náchoda byli ve 14:21 přivoláni ke střetu osobního automobilu a dodávky do Vysokova. Jednotka zlikvidovala uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli v 17:14 přivoláni do ulice Zemědělská ve Lhotě za Červeným Kostelcem k osobnímu vozidlu, které narazilo do hlavního uzávěru plynu. Došlo k většímu úniku plynu. Jednotce se únik podařilo provizorně zastavit. Místo hasiči předali plynárenské pohotovostní službě.

Zabouchnutý byt na nábřeží 17. listopadu v Jaroměři otevřeli odpoledne (ohlášeno 17:46) jaroměřští profesionální hasiči. Uvnitř byla ponechána bez dozoru zapálená svíčka.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči byli v 7:25 přivoláni do Dobrušky – Pod Domašínem ke Škodě Fabia, která skončila převrácená na střeše. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a pomohli s jeho naložením na odtah. Poté jednotka uklidila komunikaci.

Rychnovští profesionální hasiči pomohli po 8. h (ohlášeno 8:13) zdravotnické záchranné službě se snesením pacienta z bytu v ulici Na Štěpnici v Potštejně do sanitky.

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli v 8:38 k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala u Lipovky. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. Uniklý olej zasypali sorbentem a pomohli s naložením jednoho nepojízdného vozu na odtah. Po více než hodině byla komunikace uklizena a zprůjezdněna.

Dobrovolní hasiči z Ohnišova byli v pravé poledne přivoláni do domu v Zákraví k likvidaci vosího hnízda.

Rychnovští profesionální hasiči vyjeli ve 13:41 ke střetu tří osobních vozidel, který se stal ve Slemeni. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči odpojili na autech autobaterie. Jednotka zlikvidovala uniklé provozní kapaliny a uklidila vozovku.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli ve 12:15 přivoláni do Přední labské, kde došlo k pádu stromu na jedoucí osobní automobil. Nehoda se obešla bez zranění osob. Hasiči uklidili místo zásahu.

Královédvorští profesionální hasiči otevřeli krátce po 21. h (ohlášeno 21:03) byt v ulici Sadová ve Dvoře Králové nad Labem. Uvnitř byla nalezena osoba bez známek života.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje