Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

18.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 17. října 2017 celkem 15 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 9:10 přivoláni do Vysoké nad Labem k osobnímu vozidlu, které sjelo do příkopu. Zdravotnická záchranná služba musela řidiče resuscitovat. Poté byl muž odvezen do nemocnice.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská vyjeli ve 14:00 k dopravní nehodě tří osobních vozidel. Nehoda se stala u Rozběřic. Hasiči uklidili vozovku. Ke zranění osob nedošlo.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 15:08 přivoláni ke střetu tří osobních automobilů do Stěžírek. Hasiči poskytli dvěma zraněným osobám předlékařskou péči a poté je předali k dalšímu ošetření zdravotnické záchranné službě.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice uhasili odpoledne (ohlášeno 16:10) požár odpadkového koše v ulici Pod Zámečkem v Hradci Králové.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 17:09 přivoláni do Rosnic k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jednotka zajistila místo události. Dvě osoby utrpěly lehčí zranění a byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Územní odbor Jičín

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Jaroměře byli ve 13:41 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v Hořenici. Při čelním střetu byly dvě osoby zraněny. Zdravotnická záchranná služba je ošetřila. Jednotka zajistila vozy a řídila v místě dopravu kyvadlově. Po vyšetření nehody Policií ČR uklidili hasiči vozovku.
Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli v 18:00 do ulice Lidická k nehodě vozu Peugeot 206. Hasiči zajistili vozidlo proti úniku provozních kapalin. Ke zranění osob nedošlo.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči otevřeli odpoledne (ohlášeno 14:30) byt v ulici Na Budíně v Dobrušce. Jednotka poté zjistila, že žena, o kterou se oznamovatel obával, byla u sousedky a v pořádku.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Náchoda a Trutnova a dobrovolní hasiči z Trutnova – Horního Starého Města byli v 10:19 přivoláni na silnici mezi Chvaleč a Radvanice, kde se utrhla s nákladním vozidlem krajnice a hrozilo jeho převrácení. Jednotky vozidlo vyprostily pomocí vyprošťovacího automobilu.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje