Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

19.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png73390_8e8c7.jpg

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 19. října 2017 celkem u 16 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Jaroměře otevřeli krátce po poledni (ohlášeno 11:54) byt v ulici Gen. Govorova ve Smiřicích. Uvnitř byl nalezen starší muž bez známek života.

Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice byli ve 13:18 přivoláni do ulice Na Brně k nákladnímu vozidlu, od kterého se kouřilo. Hasiči na místě zjistili, že se nejednalo o požár ale pouze o zakouření, které bylo způsobeno vytečením horkého oleje na výfuk. Jednotka vozidlo zabezpečila.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli v 16:37 přivoláni k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, ke které došlo v ulici K Metelce ve Svobodných Dvorech. Dětský účastník nehody byl lehce poraněn bezpečnostním pásem a byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína byli ve 14:03 přivoláni k nákladnímu automobilu, se kterým se utrhla krajnice a hrozilo jeho sjetí mimo vozovku. Nehoda se stala mezi Újezdem pod Troskami a Semínovou Lhotou. Hasiči vozidlo vyprostili.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli ve 22:55 k havárii osobního vozidla, které poškodilo svodidla. O této situaci byla informována Správa a údržba silnic. Hasiči vozidlo vyprostili a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu. Ke zranění osob nedošlo.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Dobrušky spolu s místními dobrovolnými hasič otevřeli po 8. h (ohlášeno 8:20) byt v ulici Třešňová v Novém Městě nad Metují. Hasiči poskytli zraněné paní předlékařskou pomoc a zdravotnické záchranné službě pomohli s transportem pacientky do sanitky.

Náchodští profesionální hasiči byli v 8:33 přivoláni do Studnice k překopnuté plynové přípojce. Jednotka únik zastavila a předala místo Plynárenské pohotovostní službě.

Broumovští profesionální hasiči vyjeli v 16:51 do Jetřichova k pomoci zdravotnické záchranné službě s transportem pacientky do sanitky. Jednotka přejela do nemocnice, kde pomohla také s vyložením starší ženy.

Profesionální hasiči z Broumova byli v 17:46 přivoláni do Hejtmánkovic k požáru. Jednotka na místě zjistila, že se jedná pouze o nehlášené pálení listí na soukromém pozemku.

Náchodští profesionální hasiči odstranili pomocí sorbentu před půlnocí (ohlášeno 23:18) naftové skvrny z vozovky v ulicích Tyršova, Riegrova, Komenského v Náchodě.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného byli ve 4:32 přivoláni k osobnímu automobilu do ulice Ke Karlovu v Hostinném. Vozidlo se po nárazu do pařezu převrátilo na bok. Jednotka vozidlo z lesa vyprostila. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Ke zranění osob nedošlo.

Dobrovolní hasiči z Rudníku – Arnultovic odstranili odpoledne (ohlášeno 17:07) sršní hnízdo v Rudníku.

Královédvorští profesionální hasiči byli v 19:20 přivoláni do rodinného domu v ulici Tyršova ve Dvoře Králové nad Labem k pomoci se zvednutím invalidní osoby, která upadla z vozíku.

Profesionální hasiči z Trutnova, Vrchlabí a dobrovolní hasiči ze Špindlerova Mlýna byli ve 20:40 přivoláni na přehradu do Špindlerova Mlýna k záchraně muže. Vyškolený intervent hasičů jištěný lezeckou technikou přelezl zábradlí k muži, který se nacházel ve špatném psychickém stavu. Hasiči se podařilo muže uklidnit a společně se vrátili zpět za zábradlí. Na místo se dostavil také policejní vyjednavač. Muži bylo dechovou zkouškou zjištěno požití alkoholu a byl proto odvezen na protialkoholní záchytnou stanici.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje