Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

20.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 19. října 2017 celkem 14 událostí. Polovinu všech výjezdů tvořilo otevírání bytů.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Chlumu byli v 15:11 přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla a traktoru, která se stala na silnici I/35 před obcí Všestary. Ke zranění osob nedošlo.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči vyjeli ve 13:38 k vyproštění osob z výtahu domu v ulici Barákova v Jičíně. Muž se z výtahu dostal před příjezdem hasičů na místo.

Jičínští profesionální hasiči otevřeli po 14. h (ohlášeno 14:06) byt v ulici Lindnerova v Jičíně. Ženu, která upadla a zranila se, ošetřila zdravotnická záchranná služba. Jednotka poté pacientku transportovala do sanitky.

Územní odbor Náchod

Jaroměřští profesionální hasiči otevřeli krátce před polednem (ohlášeno 11:47) na žádost Policie ČR byt v ulici Bezručova v Jaroměři.

Náchodští profesionální hasiči vyjeli v 11:50 do ulice Poříčská, kde došlo ke střetu dvou osobních automobilů. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření. V místě řídila jednotka dopravu. Hasiči odstavili vozy mimo komunikaci a provedli úklid vozovky.

Profesionální hasiči z Náchoda byli ve 13:47 přivoláni do ulice Pražská, kde došlo ke sražení chodkyně kamionem. Žena utrpěla zranění, kterým na místě podlehla.

Byt v ulici Bř. Kafky v Červeném Kostelci otevřeli krátce po 17. h (ohlášeno 17:04) profesionální hasiči z Náchoda. Senioři měli uvnitř léky.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči otevřeli v poledne (ohlášeno 11:51) byt v ulici Poddomí v Dobrušce. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Profesionální hasič z Dobrušky vyjeli ve 21:41 do ulice Laichtnerova k pomoci zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu do sanitky.

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionální hasiči otevřeli v časných ranních hodinách (ohlášeno 6:16) byt v ulici Papírenská v Trutnově. Jednotka asistovala zdravotnické záchranné službě s ošetřením obyvatelky bytu.

Jednotka vyjela v 10:50 k dalšímu otevření bytu, tentokráte do ulice Prokopa Holého. Žena uvnitř byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou a jednotka pomohla s jejím transportem do sanitky.

Do třetice otevírala jednotka byt odpoledne (ohlášeno 17:26) v ulici Polská. Muž s dvouměsíčním miminkem si zabouchl byt.

Profesionální hasiči z Trutnova byli v 15:03 přivoláni ke střetu osobního vozidla a motocyklu do ulice Česká v Trutnově. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje