Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

24.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
kralov.jpg gr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 23. Října 2017 celkem  15 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 0:57 přivoláni do bytu v ulici Baarova v Hradci Králové. Jednotka pomohla silně obézní ženě, která spadla z postele, zpět na lůžko.

Novobydžovští profesionální hasiči pomohli po 9. h (ohlášeno 9:09) zdravotnické záchranné službě s resuscitací muže. Jednotka poté pacienta transportovala z bytu v ulici Pivovarská v Novém Bydžově do sanitky.

K dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu vyjeli v 11:03 profesionální hasiči z Jaroměře. Ke střetu došlo na křižovatce silnic I/33 a 3089 ve Smiřicích. Jednotka řídila v místě dopravu. Poté uklidila místo nehody. Ke zranění osob nedošlo.

Územní odbor Jičín

Hořičtí profesionální hasiči transportovali po 10. h (ohlášeno 10:07) na žádost zdravotnické záchranné služby do sanitky z bytu v ulici Prokopa Holého v Hořicích.

Územní odbor Náchod

Nastartované osobní vozidlo otevřeli krátce po 9. h (ohlášeno 8:58) v ulici U Horní brány v Broumově broumovští profesionální hasiči.

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Teplic nad Metují byli v 9:03 přivoláni do Zdoňova. Oznamovatelka ohlásila, že vidí v dálce kouř. Jednotky na místě zjistily, že se jednalo pouze o hlídané neohlášené pálení.

Otevřít byt v ulici Protifašistických bojovníků v Broumově vyjeli v 11:12 broumovští profesionální hasiči. Žena byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Jaroměřští profesionální hasiči byli ve 14:20 přivoláni do ulice Československé armády v Jaroměři k otevření bytu. Jednotka na místě nezasahovala, byt byl otevřen před jejím příjezdem.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální otevřeli krátce před 15. h (ohlášeno 14:44) zabouchnutý byt v ulici Domašínská v Dobrušce. Uvnitř byl ponechán zapnutý sporák.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Vrchlabí a místní dobrovolní hasiči byli v 9:10 přivoláni do rodinného domu na Náměstí v Hostinném z důvodu podezření na únik plynu. Jednotky budovu zkontrolovaly a přeměřily koncentraci plynu v ovzduší. Zvýšené hodnoty nebyly naměřeny. Majiteli bylo doporučeno vyčištění kamen.

Byt v ulici Nerudova ve Vrchlabí otevřeli dopoledne (ohlášeno 10:18) místní profesionální hasiči. Zraněná seniorka byla poté jednotkou transportována do sanitky.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje