Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 26. října 2017 celkem 14 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice a dobrovolní hasiči z Třebechovic pod Orebem byli v 9:42 přivoláni na žádost Policie ČR do Jeníkovic k pomoci s odchytem býka.

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů vyjeli v 10:40 do ulice Pražská profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Jednotka zajistila místo události.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ve 13:18 na žádost Policie ČR přivoláni k otevření bytu do ulice Husitská v Plotištích nad Labem. Jednotka na místě nezasahovala, byt byl otevřen před jejím příjezdem.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a podnikoví hasiči ČEPRO Cerekvice byli ve 14:15 přivoláni k osobnímu vozidlu, které narazilo do stromu. Nehoda se stala na silnici I/35 mezi Lípou a Sadovou. Zraněný řidič byl odvezen zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli ve 23:56 k osobnímu vozidlu Mitsubishi Outlander, které se střetlo s divočákem. Nehoda se stala na silnici mezi Kolibou a Hradcem Králové. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a uklidili vozovku. Vůz byl naložen na odtah.

Územní odbor Jičín

holovousy.jpg
Profesionální hasiči z Hořic byli v 10:41 přivoláni nehodě dvou osobních automobilů, ke které došlo u Holovous. Jedna žena utrpěla lehčí zranění. Hasiči jí poskytli předlékařskou péči, poté ji odvezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice. Obě vozidla skončila mimo vozovku. Jednotka je zajistila proti vzniku požáru.

Novopačtí profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Pecky zlikvidovali odpoledne (ohlášeno 16:43) z vozovky ve Vidonicích olej, který unikl z traktoru vlivem technické závady. Traktor byl z místa odtažen.

Územní odbor Náchod

Dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce byli přivoláni v 8:43 do ulice Severní v Červeném Kostelci a v 16:12 do Zábrodí k záchraně osob za pomoci AED (automatický externí defibrilátor). V obou případech se již osobu nepodařilo zresuscitovat.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Územní odbor Trutnov

Královédvorští profesionální hasiči otevřeli v nočních hodinách (ohlášeno 2:16) byt ve Starobuckém Debrném. Žena byla předána do péče zdravotnické záchranné služby.

Vrchlabští profesionální hasiči byli ve 13:25 přivoláni do domu v ulici Nerudova ve Vrchlabí. Z jednoho z bytů vytékala voda do bytu v nižším patře. Jednotka uzavřela přívod vody. Na místo se poté dostavil majitel bytu, ze kterého k úniku došlo.

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem vjeli ve 21:28 do bytu v ulici Tyršova k pomoci se zvednutím obézního muže zpět na invalidní vozík.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje