Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

31.10.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 30. října 2017 celkem 72 událostí.

Více než 50 výjezdů bylo v souvislosti s likvidací následků nedělní vichřice. Jednotky po celém Královéhradeckém kraji odstraňovaly popadané či nebezpečně nakloněné stromy. V několika případech také hasiči zajišťovali uvolněné střešní krytiny.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice pomohli v časných ranních hodinách (ohlášeno 5:05) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Otokara Březiny v Hradci Králové do sanitky.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 7:18 k dopravní nehodě dvou osobních a jednoho nákladního vozidla, která se stala v ulici Sokolská v Hradci Králové. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči uklidili vozovku.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 10:52 přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, ke kterému došlo v ulici Zborovská v Hradci Králové. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření a uklidila vozovku. Nepojízdná auta blokující komunikaci odstavili hasiči stranou. Nikdo nebyl zraněn.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská a dobrovolní hasiči z Černilova byli ve 13:56 přivoláni do Skaličky k osobnímu vozidlu, které se převrátilo na střechu do příkopu. Svědci vozidlo převrátili zpět na kola. Dvě zraněné osoby byly odvezeny zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči řídili v místě nehody dopravu.

Olej z vozovky v ulici Štefánikova zasypali sorbentem a uklidili odpoledne (ohlášeno 15:51) profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice. Olej unikl z osobního vozidla, které havarovalo do středového ostrůvku.

jaromer.jpg
K dopravní nehodě tří nákladních automobilů vyjeli ve 22:44 profesionální hasiči z Jaroměře. Ke střetu došlo na silnici I/33 u Holohlav. Ke zranění osob nedošlo. Jednotka odstranila pomocí sorbentu uniklé provozní kapaliny. Místo bylo průjezdné kyvadlově.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína a místní dobrovolní hasiči byli ve 12:27 přivoláni do bytu v ulici Jeřábkova v Sobotce z důvodu úniku plynu z propanbutanové lahve. Jednotka únik zastavila a odvětrala prostory. Jedna žena byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou a odvezena do nemocnice.

Profesionální hasiči z Jičína a místní dobrovolní hasiči uklidili komunikaci po nehodě dvou osobních vozidel. Ke střetu došlo v Sobotce na křižovatce ulic Bezručova a Na Benešově. Nikdo nebyl zraněn.

Střet tří osobních vozidel u Kopidlna nepřežil jeden z řidičůKe střetu došlo v pondělí krátce po 19. h
Dopravní nehoda tří osobních vozidel byla ohlášena v 19:13 a na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Kopidlna. K tragické události došlo na silnici I/32 za Kopidlnem ve směru na Jičíněves. Řidič jednoho z vozů utrpěl vážná zranění a i přes veškerou snahu záchranářů se jej nepodařilo resuscitovat. Další řidič byl zraněn lehce a jeden z řidičů vyvázl bez zranění. Komunikace byla na více než tři hodiny zcela uzavřena. Po naložení vozidel na odtah zasypali hasiči sorbentem uniklé provozní kapaliny a provedli úklid vozovky.

Územní odbor Náchod

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
lip.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice byli ve 13:46 přivoláni k dopravní nehodě dodávky s vlekem a tří osobních automobilů, která se stala silnici I/14 mezi Lipovkou a Solnicí. Ke zranění osob nedošlo. Hasiči řídili v místě dopravu kyvadlově. Po zadokumentování nehody Policií ČR jednotky uklidily komunikaci.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova a drážní hasiči z Nymburka byli ve 4:35 přivoláni na železniční trať v Trutnově, kde došlo ke sražení osoby vlakem. Osoba na místě zemřela.

Místní dobrovolní hasiči zlikvidovali krátce po poledni (ohlášeno 12:16) pomocí sorbentu benzín z vozovky v ulici pod Skalkou v Úpici.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje