Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

01.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

ertz.jpg gr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 31. října 2017 celkem 27 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ve 3:11 přivoláni do Lhoty pod Libčany. Výpravčí si z vlaku všiml na železniční trati většího tmavého předmětu a ohlásil tento nález na tísňovou linku. Provoz na trati byl zastaven. V kolejišti byl nalezen sražený pes, kterého jednotka odklidila.
Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice vyjeli v 9:13 na třídu Karla IV. k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jedna osoba byla zraněna. Jednotka uklidila vozovku.

chl.jpg

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou byli ve 12:03 přivoláni k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu, která se stala na sjezdu z dálnice D11 u Chlumce nad Cidlinou. Ke zranění osob nedošlo. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem.

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice byli v 17:33 přivoláni do ulice Střelecká ke střetu tří osobních vozidel. Nehoda se obešla bez zranění.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic spolu s dobrovolnými hasiči z Třebše byli v 17:53 přivoláni do objektu v ulici Brněnská k požáru kanceláře. Hasiči evakuovaly přítomné osoby a odvětraly zakouřené prostory. Škoda byla odhadnuta na 100 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 200 tis. Pravděpodobnou příčinou vzniku požáru byla technická závada na počítačovém zdroji.

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice vyprostili krátce před 19. h (ohlášeno 18:23) pomocí vyprošťovacího automobilu zapadlé nákladní vozidlo na Mostě Na Soutoku. Po dobu vyproštění byla komunikace zcela uzavřena. Po vyproštění jednotka provedla terénní úpravy.

Profesionální hasiči z centrální královéhradecké stanice, Nového Bydžova, chlumečtí dobrovolní hasiči a drážní hasiči z Prahy a Nymburka byli v 18:55 přivoláni ke střetu rychlíku a nákladního automobilu.

Nehoda se stala na železničním přejezdu v ulici Kozelkova v Chlumci nad Cidlinou. Řidič kamionu vjel na přejezd i přes zapnutá výstražná červená světla. Vozidlo opustil před příjezdem vlaku a vyvázl tak bez zranění. Ve vlaku cestovalo 65 osob, nikomu z nich se nic nestalo.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna a Libáně byli v 1:09 přivoláni k požáru komínu rodinného domu v ulici Emlerova v Libáni. Hasiči saze strhli a komín vyčistili. Ke škodám na majetku nedošlo.

Územní odbor Náchod

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Náchod nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Místní dobrovolní hasiči odstranili strom hrozící pádem v Kostelci nad Orlicí.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova a místní dobrovolní hasiči otevřeli krátce před polednem (ohlášeno 11:42) byt v ulici B. Němcové v Žacléři. Osoba uvnitř byla v pořádku.

Vrchlabští profesionální hasiči byli ve 12:37 přivoláni ke střetu osobního a nákladního automobilu, který se stal v Dolní Branné. Jedna osoba utrpěla zranění a byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Osobní vůz skončil mimo vozovku. Hasiči zajistili místo nehody a řídili dopravu. Po naložení vozu na odtah uklidili střepy a úlomky z komunikace.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje