Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

02.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpg gr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 1. listopadu 2017 celkem 25 událostí. Kromě níže popsaných zásahů likvidovaly jednotky z celého kraje následky nedělní vichřice Herwart. Nejčastěji byly v této souvislosti odstraňovány popadané stromy.
Během 1.listopadu 2017  zasahovali hasiči zejména u dopravních nehod, ale také asistovali při otevírání domu nebo bytu a vyjížděli i k záchraně osoby z vody.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:02
Profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové vyjeli k dopravní nehodě dvou osobních automobilů v centru města na křižovatce U Soudu. Dopravní nehoda se obešla bez zranění. Hasiči na místě auta zabezpečili a postarali se o úklid vozovky.

Hradec Králové – odstranění spadlého stromu z vozidla – 10:34
Ke stromu spadlému na osobní automobil na třídě SNP vyjeli hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice. Košatý strom o délce asi 8 metrů museli hasiči rozřezat a odklidit. Ve spolupráci s Policií ČR bylo nutné po dohledání majitelů odstranit okolní auta, aby nedošlo k dalšímu poškození. V poškozeném vozidle se nenacházela žádná osoba, celá věc se tak obešla bez zranění.

Územní odbor Jičín

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Jičín nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Náchod
201462672602310.jpg
Velké Poříčí – technická pomoc – 12:35
Profesionální jednotka hasičů z Náchoda byla povolána do Velkého Poříčí k otevření bytu v ulici U Rubeny. Majitelka si uvnitř bytu zabouchla klíče a nemohla se dostat dovnitř, kde měla potřebné léky. Hasiči byt otevřeli, nevznikla žádná škoda na majetku.

Jaroměř – dopravní nehoda – 16:02
Ke střetu dodávky a osobního automobilu vyjela profesionální jednotka hasičů z Jaroměře do části Josefov, ulice Zdeňka Němečka. Dopravní nehoda se obešla bez zranění, ale během střetu došlo k poškození veřejného osvětlení. Hasiči vozidla zajistili a odklidili je z vozovky. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

Jasenná – technická pomoc – 18:35
Profesionální hasiči z Jaroměře pomáhali otevřít dveře rodinného domu, ve kterém se zamklo malé dítě.
Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 20:22
V části města Krčín zasahovaly u dopravní nehody jednotky profesionálních hasičů z Dobrušky a dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují. Došlo ke střetu kamionu a osobního automobilu, a kamion pak následně ještě narazil do rodinného domu. Řidič osobního automobilu byl vyproštěn bez zranění, řidič kamionu byl předán do péče záchranářů. Hasiči zajistili úklid vozovky.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Králova Lhota – dopravní nehoda – 14:38
Profesionální jednotka hasičů z Jaroměře vyjela k převrácenému nákladnímu automobilu s přívěsem. Souprava převážela řepu, která se vysypala do pole. Vozidlo skončilo na pravém boku, ale k úniku provozních kapalin nedošlo.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 17:32
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel zaměstnala rychnovskou jednotku profesionálních hasičů. Řidička i řidič z automobilů skončili v péči záchranářů. Vozidla se po střetu ocitla mimo komunikaci v příkopech. Hasiči provedli všechna protipožární opatření a uklidili vozovku.

Územní odbor Trutnov

Bílá Třemešná – dopravní nehoda – 6:04
K dopravní nehodě bez zranění v části Nové Lesy byli přivoláni profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Zajistili úklid vozovky.

Pec pod Sněžkou – záchrana osoby z vody – 10:56
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou byli přivoláni na pomoc osobě v potoce pod chatou Modřanka. Po příjezdu hasičů byla už osoba na břehu, z vody jí pomohl oznamovatel události. Osoba byla podchlazena, postarala se o ni horská služba a následně ji převzali do péče záchranáři.

Dolní Branná – dopravní nehoda – 22:31
Hasiči ze stanic Vrchlabí a Jilemnice zasahovali ve večerních hodinách v Dolní Branné u dopravní nehody osobního automobilu. Dvě osoby se lehce zranily, vyproštění z vozu nebylo nutné. Zdravotnická záchranná služba je převezla k ošetření do nemocnice. Hasiči provedli protipožární opatření a odpojili akumulátor automobilu. K úniku pohonných hmot ani provozních kapalin nedošlo.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje