Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

03.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

kralovehradecky-kraj.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 2. listopadu 2017 celkem 17 událostí. Kromě níže popsaných zásahů likvidovaly jednotky z celého kraje následky nedělní vichřice Herwart. Nejčastěji byly v této souvislosti odstraňovány popadané stromy. Hasiči evidují od 29. 10. 2017 na pět set zásahů, kdy poskytují technickou pomoc. V takovém případě likvidují zejména spadlé nebo nebezpečně nakloněné stromy, případně poškozené střechy ohrožující okolí. Tento typ prací tvoří v uplynulém týdnu takřka 85 % veškeré činnosti jednotek požární ochrany v kraji.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – technická pomoc – 11:48
ka5-(1).jpg

Profesionální hasiči z centrální stanice U Přívozu rozřezávali asi dvacet metrů vysoký strom, který se nebezpečně nakláněl nad rodinným domem v ulici Kaplířova. Byl vyvrácený v kořenech a hrozil jeho pád. Hasiči museli pro jeho likvidaci využít i výškovou techniku. FOTO

Hradec Králové, Svinary – dopravní nehoda – 15:44

K dopravní nehodě dodávky a osobního automobilu vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové. Odstranili vraky obou vozidel a postarali se o úklid vozovky. Záchranáři si do péče převzali jednu zraněnou osobu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:36

Ke střetu dodávky a osobního automobilu došlo v podvečer v ulici Koutníkova. Profesionální hasiči z centrální stanice zajistili unikající provozní kapaliny a úklid vozovky. Nehoda se obešla bez zranění.

Územní odbor Jičín

Jičín – technická pomoc – 12:45

Profesionální jednotka hasičů z Jičína byla povolána do části města Nové Město k otevření bytu v ulici Pod Koželuhy.

Územní odbor Náchod

Nové Město nad Metují – dopravní nehoda – 7:32

K dopravní nehodě dvou osobních automobilů v Rašínově ulici vyrazila profesionální jednotka z Dobrušky a jednotka dobrovolných hasičů z Nového Města nad Metují. Dvě osoby byly zraněny, dvě vyvázly bez zranění. Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem a zabezpečili vozidla proti požáru. Komunikace byla po dobu zásahu neprůjezdná.

Teplice nad Metují – dopravní nehoda železniční – 13:22

Na krajské operační středisko bylo nahlášeno vykolejení nákladního vagonu. K nehodě byla povolána drážní jednotka HZS Správy železniční dopravní cesty z České Třebové. Při nehodě nedošlo ke zranění osob.

Vysokov – technická pomoc – 17:39

K nebezpečně nakloněným stromům směrem do komunikace ve Vysokově vyjeli profesionální hasiči z Náchoda. Na místě seřízli pět asi pětimetrových borovic.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Svídnice – dopravní nehoda – 8:25
svi4.jpg

Profesionální jednotka hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí vyjely k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Jeden z automobilů skončil po nárazu v poli. Hasiči poskytli první předlékařskou pomoc a po příjezdu záchranné služby byla jedna osoba předána do péče ZZS. Hasiči vozovku uklidili, poškozená vozidla odstavili mimo komunikaci a zabezpečili je proti požáru. Silnice byla po dobu zásahu neprůjezdná.

Územní odbor Trutnov

Horní Olešnice – technická pomoc – 8:28

K nebezpečně nakloněnému stromu, jenž hrozil pádem na dům, vyjela jednotka profesionálních hasičů z Trutnova. Při kácení museli hasiči využít výškové techniky a zásah si vyžádal asi hodinovou uzavírku komunikace.

Chotěvice – dopravní nehoda – 20:21
chotevice.jpg

Profesionální jednotka z Trutnova a jednotka dobrovolných hasičů z Hostinného vyjely k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu v Chotěvicích. Ve vozidle cestovalo pět osob. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Automobil skončil po nehodě mimo vozovku a hrozil pádem ze stráně.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje