Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

06.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 3. do neděle 5. listopadu 2017 celkem 37 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – dopravní nehoda – 3. 11. 7:51
V Hradební ulici došlo k dopravní nehodě dvou osobních automobilů bez zranění. Profesionální jednotka z centrální hradecké stanice provedla na místě u obou vozidel protipožární opatření. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem, postarali se o úklid vozovky a odklidili automobily mimo komunikaci.

Hradec Králové, Svinary – dopravní nehoda – 3. 11. 23:19
K dopravní nehodě tří osobních automobilů vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové. Nehoda se stala v Pilnáčkově ulici a obešla se bez zranění. Hasiči se postarali o úklid vozovky.

Hradec Králové – technická pomoc – 4. 11. 15:37
Profesionální jednotka hasičů z centrální stanice byla povolána do ulice ve Stromovce k otevření bytu.

Stěžery – dopravní nehoda – 5. 11. 19:13
Profesionální jednotka z hradecké stanice Pražská vyjela k dopravní nehodě dvou osobních automobilů do části obce Hřibsko. Při události došlo k lehčímu zranění jedné osoby. Hasiči zajistili úklid vozovky, k úniku provozních kapalin nedošlo.

Územní odbor Jičín

Jičín – dopravní nehoda – 3. 11. 16:47
K dopravní nehodě motocyklu s osobním automobilem v obci Kbelnice vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Při nehodě byla zraněna jedna osoba, kterou si převzali do péče záchranáři. Hasiči na místě nehody zajistili úklid vozovky, k úniku provozních kapalin nedošlo.

Sobotka – technická pomoc – 4. 11. 9:20
Při otevření bytu v Krátké ulici pomáhali profesionální hasiči z Jičína i dobrovolní hasiči ze Sobotky. Po zásahu našli hasiči na místě zraněnou osobu, kterou předali do péče záchranářům.

Jičín – požár – 5. 11. 23:02
K požáru mostního jeřábu v průmyslovém areálu společnosti v ulici Jungmannova na Valdickém předměstí vyjely profesionální i dobrovolné jednotky z Jičína. Příčinou požáru jeřábu bylo vystříknutí žhavého kusu železa. Během události došlo ke shoření oleje v převodovce, shořely i elektrické kabely. Škoda na jeřábu byla vyčíslena na 100 tisíc korun, uchráněn byl majetek v hodnotě tří milionů korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Náchod

Náchod, Běloves – únik nebezpečných látek – 3. 11. 6:55
Profesionální hasiči z Náchoda byli přivoláni k unikajícímu plynu v ulici Na Horním konci. Plyn unikal z přípojky v blízkosti rodinného domu. Hasiči na místě spolupracovali s pohotovostní službou.

Náchod – technická pomoc – 3. 11. 7:54
Náchodští profesionální hasiči pomáhali otevřít byt v Rybářské ulici. V bytě se nacházela nemohoucí osoba. Hasiči pomohli transportovat osobu do sanitky.

Proruby – technická pomoc – 4. 11. 11:43
K nakloněnému stromu v části obce Brzice vyjeli dobrovolní hasiči z Hajnic. Strom byl nebezpečně opřený o vedlejší strom. Opíral se ve výšce nad pět metrů a hrozil pádem v blízkosti chalupy. Hasiči na místě strom rozřezali.

Nové Město nad Metují, Spy – dopravní nehoda – 4. 11. 17:52
U dopravní nehody cisternové automobilové stříkačky zasahovaly profesionální jednotky z Náchoda, Rychnova nad Kněžnou a z Dobrušky. Hasiči museli cisternu vyprostit. Z vozidla uniklo asi 50 litrů nafty, zbytek hasiči jímali. Z nádrže cisterny byla odčerpána voda. Po vyproštění automobilu odčerpali hasiči i uniklou naftu z příkopu.

Broumov – záchrana osob – 5. 11. 16:50
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli k vyproštění čtyř osob v zaseknutém výtahu v ulici Jiráskova. Ve výtahu se nacházely dvě dospělé osoby a dvě děti.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Polom – technická pomoc – 5. 11. 13:52
Ke spadlému stromu na vozovku vyjela profesionální jednotka hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Lhot u Potštejna. Silnice ve směru na Lhoty u Potštejna byla zcela neprůjezdná. Hasiči museli strom rozřezat a zbytky odstranit. Po takřka půl hodině byl provoz na komunikaci obnoven.

Územní odbor Trutnov

Chvaleč – dopravní nehoda – 3. 11. 16:51
Profesionální jednotka z Trutnova vyjela k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu v obci Chvaleč. Vůz skončil v hlubokém příkopu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči zajistili automobil protipožárními opatřeními.

Dvůr Králové nad Labem – technická pomoc/odstranění nebezpečných stavů – 3. 11. 22:55
Na pomoc vozíčkáři vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Zasahovali při otevření bytu v ulici Tyršova.

Zlatá Olešnice – požár – 4. 11. 18:27
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči ze Žacléře vyjeli v sobotu večer k požáru v komínovém tělese rodinného domu. Došlo k zahoření sazí v komíně, k šíření požáru dál nedošlo. Nehoda se obešla bez zranění a požár nezpůsobil žádnou škodu.

Trutnov – technická pomoc – 5. 11. 8:58
Na pomoc nemohoucí osobě vyjeli profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Hasiči museli otevřít byt v ulici Šárka, aby se mohla k osobě dostat zdravotnická záchranná služba.

Mostek – únik látek na vodní plochu – 5. 11. 14:43
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Mostku byli přivoláni k menším olejovým skvrnám na potoce. Nebylo zřejmé, o jakou látku se přesně jedná. Hasiči provedli průzkum podél toku. Nornou stěnu umístili do klidné části potoka a k zachycení látky použili sorbent.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje