Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

07.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpg gr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během pondělí 6. Listopadu 2017  celkem 29 událostí. Kromě případů tří požárů vozidel založených úmyslně neznámou osobou ve Dvoře Králové nad Labem a vážnější dopravní nehody u Všestar (o obou událostech jsme informovali včera) zasahovali hasiči u následujících událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – dopravní nehoda – 7:07
Profesionální hasiči ze stanice Pražská vyjeli ke střetu osobního automobilu a dodávky do Plotišť nad Labem. Dopravní nehoda si vyžádala jedno lehčí zranění. Hasiči provedli na místě protipožární opatření a zajistili úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 11:01
K dopravní nehodě dvou osobních automobilů vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice v Hradci Králové. Nehoda se stala v ulici Antonína Dvořáka. Po střetu došlo k malému úniku provozních kapalin. Hasiči zajistili úklid vozovky. Nehoda se obešla bez zranění.

Všestary – dopravní nehoda – 13:48
xsws.jpg
Dopravní nehoda na hlavním silničním tahu z Hradce Králové na Jičín u Všestar uzavřela silnici I/35. Hasiči na místě vyprostili jednu těžce zraněnou osobu, kterou předali do péče ZZS. U obou vozidel pak provedli protipožární opatření.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:48
Brezhrad-1.jpg
U dopravní nehody dvou osobních automobilů v části Březhrad zasahovali hasiči z centrální hasičské stanice. Hasiči provedli na obou vozech protipožární opatření a odpojili akumulátory. Dále zajistili úklid vozovky. O jednu lehce zraněnou osobu se postarali záchranáři.

Osice – dopravní nehoda – 20:18
D11-1.jpg
Profesionální hasiči z hradecké stanice Pražská vyjeli k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu na dálnici D11. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli úklid vozovky a vozidlo zajistili protipožárními opatřeními.

Územní odbor Jičín

Profesionální ani dobrovolné jednotky požární ochrany na územním odboru Jičín nebyly povolány k žádné události.

Územní odbor Náchod

Broumov – poplach EPS – 0:56
Profesionální hasiči z Broumova vyjeli k požárnímu poplachu, který se rozezněl v objektu broumovského kláštera. Na místě zjistili, že v objektu mimo hlavní budovy kláštera došlo k připálení potravin, což spustilo poplach. Událost se obešla beze škody.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Týniště nad Orlicí – dopravní nehoda – 10:20
Tyniste.jpg
U srážky osobního automobilu s karavanem v ulici Mostecká zasahovala jednotka profesionálních hasičů z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Týniště nad Orlicí. Nehoda se obešla bez
zranění. Hasiči provedli na místě protipožární opatření, postarali se o úklid vozovky a do příjezdu policie řídili dopravu.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 11:02
Rychnov-2.jpg
Tři lehce zraněné osoby si vyžádala dopravní nehoda dvou osobních automobilů v Rychnově nad Kněžnou. Na místě zasahovali rychnovští profesionální hasiči. Zraněné osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba a převezla je do nemocnice. Hasiči se postarali o protipožární opatření na poškozených vozidlech, odpojili akumulátory a zajistili úklid vozovky.

Územní odbor Trutnov

Dvůr Králové nad Labem – požár – 2:28, 3:45, 5:50
U tří požárů vozidel zasahovali během jedné noci profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem. Neznámý pachatel zapálil nejprve osobní automobil a poté i dvě dodávky. Hasiči všechny tři požáry uhasili. V jednom případě využili k hašení tzv. vysokotlak. Na jednotlivá místa byl povolán vyšetřovatel příčin požárů. Ten jako příčinu stanovil úmyslné zapálení. Věc vyšetřuje Policie ČR.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje