Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

08.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
ertz.jpg gr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během úterý 7. listopadu 2017 celkem 18 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Lochenice – požár – 16:26
K hořícímu odpadu v kontejneru o lochenického hřbitova vyjeli profesionální hasiči z hradecké stanice Pražská a locheničtí dobrovolní hasiči. Oheň uhasili vysokotlakem.

Územní odbor Jičín

Samšina – technická pomoc – 10:38
V části obce Betlém spadl na rekreační objekt vzrostlý strom. Existovalo nebezpečí dalšího sesunutí stromu. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Strom byl rozřezán, hasiči využili k zásahu i automobilový žebřík.

Střevač – dopravní nehoda – 15:15
Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u střetu dvou osobních automobilů. Jednu osobu převzali po nehodě do péče záchranáři. Hasiči se postarali o úklid vozovky.

Územní odbor Náchod

Profesionální ani dobrovolné jednotky požární ochrany na územním odboru Jičín nebyly povolány k žádné události.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Orlické Záhoří – dopravní nehoda – 8:34
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštného v Orlických horách vyjeli k dopravní nehodě nákladního automobilu. Řidič sjel s vozidlem ze svahu, narazil do mostku a vozidlo skončilo na boku. Z nákladního automobilu vytekla část provozních kapalin, které zasypali hasiči sorbentem. Hasiči dále odčerpali asi polovinu obsahu nádrže, část pohonných hmot však unikla do země.

Lično – dopravní nehoda – 12:58
licno-(1).jpg
K dopravní nehodě nákladního automobilu vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči ze Solnice. Nehoda se stala na konci obce Lično směrem na Černíkovice. Pod nákladním vozidlem se zřejmě utrhla krajnice a automobil spadl do příkopu. Hasiči zabezpečili vozidlo protipožárními opatřeními a odpojili akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění.

Územní odbor Trutnov

Dvůr Králové nad Labem – čerpání vody – 10:02
Krajské operační středisko přijalo hlášení obyvatele domu ve Zborovské ulici, který našel zatopený sklep. Voda zřejmě přitekla z pole. Prostor byl zatopený asi 25m³ vody. Královédvorští hasiči vodu odčerpali.

Chotěvice – dopravní nehoda – 15:57
Ke střetu nákladního a osobního automobilu vyjeli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného. Nehoda se stala před železničním přejezdem v Chotěvicích. Při události nebyl nikdo zraněn. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem a uklidili vozovku.

Chvaleč – dopravní nehoda – 17:06
U dopravní nehody jednoho osobního automobilu na komunikaci mezi Slavětínem a Radvanicemi zasahovali profesionální hasiči z Trutnova. Provedli na místě protipožární opatření na vozidle a zajistili úklid komunikace. O zraněného řidiče se postarali záchranáři.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje