Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

09.11.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 8. listopadu 2017 celkem 12 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 6:58 přivoláni ke střetu tří osobních automobilů, ke kterému došlo u výjezdu z nemocnice v ulici Zborovská v Hradci Králové. Pravděpodobnou příčinou bylo nedání přednosti v jízdě. Jednotka provedla úklid komunikace. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 8:19 do domu na třídě SNP v Hradci Králové z důvodu podezření na únik plynu. Jednotka přeměřila koncentraci plynu, únik se nepotvrdil. Hasiči místo předali plynařům.

Profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic odstranili krátce po 11. h (ohlášeno 10.58) strom, který hrozil pádem na vozovku ve Svobodných Dvorech.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli v 15:12 přivoláni na třídu Karla IV. Na jednom z domů byla na střeše uvolněná lať, která hrozila pádem na chodník. Jednotka lať odstranila.

Územní odbor Jičín

Hořičtí profesionální hasiči byli ve 13:58 přivoláni do objektu v ulici Husova v Hořicích z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednotka průzkumem zjistila, že došlo k rozlomení a zahoření zářivky. Následně došlo k ohoření podlahy a dveří. Hasiči odvětrali zakouřené prostory. Technická závada způsobila škodu za přibližně 3 tis. Kč.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Náchoda vyjeli v 6:45 k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se stala v ulici Běloveská. Řidiči vyvázli bez zranění. Dětský účastník nehody byl prohlédnut lékařem, byl také bez zranění. Jedna dospělá osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Hasiči odstavili vozy stranou a uklidili komunikaci.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

kostelec-kun.jpg
Profesionální hasiči z Rychnova nad byli ve 12:20 přivoláni do Sklenářky v Kostelci nad Orlicí k zvednutí koně na podmáčené louce. Hasiči koně vytáhly z bahna. Na místo byla přivolána veterinářka ke konzultaci ohledně dalšího postupu. Hasiči koně poté podepřeli do úlevové polohy a podestlali jej slámou.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova byli v 11:36 přivoláni na žádost Policie ČR do Mladých Buků k otevření bytu, ze kterého vytékala voda. Uživatel bytu sám otevřel před příjezdem hasičů na místo a jednotka tudíž nezasahovala.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Černého Dolu –- Čisté byli ve 13:50 přivoláni do objektu v Černém Dole z důvodu sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednalo se pouze o planý poplach.

Profesionální hasiči z Vrchlabí vyjeli v 17:09 do Čisté v Krkonoších, kde se na silnici I/14 nacházelo větší množství střepů. Pravděpodobně zde zůstaly po střetu dvou vozidel. Hasiči místo uklidili.

Spadlý strom na vozovku v Debrném odstranili odpoledne (ohlášeno 17:42) profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Mostku.

Alena Kuthanová, DiS.

asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje