Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během čtvrtka 9. listopadu 2017 celkem 21 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Nový Bydžov – technická pomoc – 14:57

K otevření bytu v ulici Čelakovského vyjeli profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov.

Černilov – požár – 17:36
cer2.jpg

U požáru rodinného domu v Černilově na Hradecku zasahovali profesionální hasiči z hradecké centrální stanice i černilovští dobrovolní hasiči. Ohněm byly zasaženy dvě místnosti, kde se nacházelo větší množství materiálu a odpadu. Uvnitř objektu se během požáru nikdo nenacházel. Hasiči lokalizovali požár vysokotlakem, odvětrali objekt pomocí přetlakové ventilace a požár dohasili. Požár nenapáchal majetkové škody, shořel především odpad. Příčina vzniku požáru je předmětem šetření, ale pravděpodobně vznikl z nedbalosti použitím svíček.

Chýšť – dopravní nehoda – 21:09

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou pomáhali hasičům z Pardubického kraje při vážné dopravní nehodě dvou nákladních vozidel a dvou osobních automobilů mezi Chýští a Volčí.

Územní odbor Jičín

Úlibice – požár – 17:11
ulibice1.jpg

Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Jičína, Lužan a Valdic vyjeli k požáru násypky na kukuřici v areálu skladu v Úlibicích na Jičínsku. V sušící věži se v době požáru nacházelo asi 20 tun kukuřice. Hasiči museli postupně plodinu vyskladnit. Až poté mohli požár lokalizovat. U události zasahovalo pět cisternových automobilových stříkaček. K likvidaci požáru využili hasiči i automobilový žebřík k uhašení ohniska z výšky. Škoda na majetku byla odhadnuta asi na 300 tisíc korun. Uchráněn byl majetek v hodnotě půl milionu korun. Příčina vzniku požáru bude předmětem dalšího šetření.

Dřevěnice – dopravní nehoda – 19:50

Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u střetu dvou osobních automobilů a posléze u střetu osobního automobilu s osobou. Nehoda se stala na komunikaci vedoucí z Úlibic do Radimi v blízkosti Dřevěnic. Jednu zraněnou osobu převzali po nehodě do péče záchranáři. Hasiči provedli protipožární opatření a postarali se o úklid vozovky.

Hořice – technická pomoc – 21:20

K otevření bytu vyjeli profesionální hasiči z Hořic v ulici Všehrdova. Pomohli záchranářům transportovat jednu osobu do sanitky.

Územní odbor Náchod

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 6:40

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce vyjeli k dopravní nehodě, která se stala v části Olešnice. V místě se střetla dvě osobní vozidla a kamion, který se nehodě vyhýbal, skončil zapadlý v příkopu. Hasiči pomohli naložit obě poškození osobní vozidla a posléze vyprostili kamion. Nehoda se obešla bez zranění.

Bukovice – technická pomoc – 6:56

S transportem pacienta do sanitky pomáhali profesionální hasiči z Náchoda v Bukovici.

Hronov – požár – 17:16

U požáru neobydlené chatky v lese u části Žaborkry zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Velkého Poříčí a Hronova. Místo zásahu se nacházelo ve špatné přístupném terénu pro hasičskou techniku. Požár se podařilo hasičům zlikvidovat. Škoda na majetku nevznikla.

Jaroměř – technická pomoc – 18:56

Při otevření bytu asistovali profesionální hasiči z Jaroměře. Zasahovali v ulici Josefa Šímy.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou – únik nebezpečných látek do ovzduší – 15:12

K měření koncentrace plynu u výměny potrubí vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou do ulice Hrdinů odboje. Hasiči na místě kontrolovali poškozené čidlo plynového potrubí, a zda nedošlo k rozšíření plynu kanalizací. Měřením hasiči koncentraci plynu nezjistili. Na místo byla povolána plynárenská pohotovostní služba.

Dobruška – technická pomoc – 20:33

S transportem pacienta do sanitky pomáhali profesionální hasiči z Dobrušky v ulici Na Příčnici.

Územní odbor Trutnov

Úpice – záchrana osob – 11:38

Do Revoluční ulice k záchraně osoby vyjeli dobrovolní hasiči z Úpice. Byli povoláni k resuscitaci osoby pomocí automatického externího defibrilátoru. Resuscitace byla úspěšná a osobu si převzala do péče zdravotnická záchranná služba.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje