Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 23. listopadu 2017 celkem 20 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hrade Králové – dopravní nehoda – 10:05

U dopravní nehody v ulici Hradecká zasahovali profesionální hasiči z hradecké centrální stanice. Jedna osoba byla při střetu dvou osobních vozidel zraněna. Záchranáři ji odvezli do zdravotnického zařízení. Hasiči odklidili vozidla na travnatou plochu a předali místo Policii ČR.
hradecka2.jpg

Chlumec nad Cidlinou – dopravní nehoda – 17:33

Profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody v ulici Riegrova. Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se obešla bez zranění. Uniklé provozní kapaliny zasypali hasiči sorbentem. Vozidla zajistili protipožárními opatřeními a odpojili akumulátory.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 18:27

Na křižovatce ulic Rašínova a Na Rybárně došlo k dopravní nehodě tří osobních automobilů. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě byla zraněna jedna osoba. Po dobu zásahu byla vozovka v jednom jízdním pruhu neprůjezdná. Hasiči zajistili vozidla protipožárními opatřeními a zajistili úklid vozovky.

Hradec Králové – požár – 19:47

Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice vyjeli k doutnajícímu vozidlu v ulici Nerudova. K likvidaci události použili hasiči vysokotlaký proud. Na místo se dostavil i krajský vyšetřovatel příčin požárů. Předběžná škoda byla vyčíslena asi na tisíc korun. Hasiči uchránili hodnoty v ceně 30 tisíc korun.

Územní odbor Jičín

Lázně Bělohrad – dopravní nehoda – 13:10

Profesionální hasiči z Nové Paky a z Hořic v Podkrkonoší byli povoláni k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla. Automobil skončil po nehodě mimo vozovku a byl převrácený na střechu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a odpojili akumulátory.

Územní odbor Náchod

Police nad Metují – dopravní nehoda – 7:29

Osobní vozidlo skončilo na střeše a blokovalo jízdní pruh. Událost se stala za Policí nad Metují směrem na Bezděkov. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči vrátili vozidlo zpět na kola a umístili jej mimo vozovku. Posléze předali místo Policii ČR.
pol3.jpg

Hronov – dopravní nehoda – 14:26

Profesionální hasiči z Náchoda byli povoláni dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu v ulici Palackého. Jedna zraněná osoba byla předána do péče záchranářů. Hasiči zajistili na místě úklid vozovky.

Jaroměř – dopravní nehoda – 16:51

U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře. Nehoda se obešla bez zranění. Došlo k úniku provozních kapalin, jež zasypali hasiči sorpčním materiálem. Provedli také úklid vozovky, kde se nacházely střepy.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 5:11

K nehodě dvou osobních vozidel vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka zajistila úklid vozovky. Po nehodě se zde nacházelo množství střepů a plastů.

Javornice – Přím – dopravní nehoda – 6:20

U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali rychnovští profesionální hasiči. Jednu zraněnou osobu museli hasiči vyprostit, záchranáři si převzali do péče celkem dvě osoby. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a uniklé kapaliny zasypali sorbentem.
prim3.jpg

Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda – 7:24

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Olešnice v Orlických horách zasahovali u dopravní nehody jednoho osobního vozidla, které skončilo v příkopu. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči zajistili vozidlo proti požáru a posléze automobil vytáhli.

Lipovka – dopravní nehoda – 9:37

Dopravní nehoda dodávky a nákladního vozidla se stala pod Lipovkou. Uniklé provozní kapaliny hasiči zasypali sorbentem. Nehoda se obešla bez zranění. V dodávce se nacházelo svářečské zařízení, hasiči uzavřeli kyslíkovou lahev.

Lipovka – dopravní nehoda – 10:30

V části Malá Lipovka zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou u nehody osobního vozidla. To zůstalo zaklíněné mezi stromy a hrozilo sjetím ze stráně. Hasiči vytáhli vozidlo navijákem. Během nehody nebyl nikdo zraněn.

Územní odbor Trutnov

Jednotky požární ochrany na územním odboru Trutnov neevidují v tento den žádné zásahy.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje