Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královehradeckého kraje
ertz.jpggr.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 5. prosince 2017celkem 21 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:07

nhk3.jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v části Nový Hradec Králové. Jedna osoba byla lehce zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Jednotka zajistila místo události a postarala se o úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:55
K dopravní nehodě jednoho osobního vozu došlo v části Kukleny u veterinární školy. Řidič najel na ostrůvek a došlo k úniku provozních kapalin. Hasiči uniklé náplně zasypali sorpčním materiálem a předali místo Policii ČR.

Libčany – požár – 21:54
K nahlášenému požáru v komínovém tělese domu v řadovce vyjeli profesionální hasiči z obou hradeckých stanic, ale povoláni byli i dobrovolní hasiči z Libčan a Lhoty pod Libčany. Hasičům se podařilo komín vyčistit. Průzkumem zjistili, že těleso je v havarijním stavu. Místo předali zpět majiteli s patřičnými doporučeními.

Územní odbor Jičín

Vršce – požár – 15:23
Profesionální jednotka z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna zasahovaly u požáru sazí v komíně rodinného domu. Hasiči museli saze z komína vybrat. Aby se vůbec dostali k vybíracím dvířkům, museli odtáhnout kuchyňskou linku.

Třtěnice – požár – 21:17
tr2.jpg
U požáru v rodinném domě zasahovala profesionální jednotka z Jičína, ale i dobrovolní hasiči z Mlázovic a Vysokého Veselí. V rodinném domě hořelo ve dvou místnostech na ploše asi 6x10 metrů. Dvě osoby se nacházely po příjezdu jednotek na místo už mimo hořící objekt. Hasiči jim poskytli první předlékařskou péči a posléze je předali s lehkými zraněními záchranářům. Zásah jednotek na místě komplikovala zábavní pyrotechnika v objektu, která začala vybuchovat. Přímo v domě, ale i v jeho okolí bylo také přes dvě desítky psů. Asi deset se jich podařilo hasičům zachránit, vzali si je k sobě místní obyvatelé. Asi desítka však bohužel uhynula.
Po uhašení požáru provedli hasiči další ohledání objektu, neboť se v něm nacházelo velké množství materiálu a věcí. V domě nalezli střelnou zbraň a náboje. Vše vynesli mimo objekt a předali Policii ČR.
Požár zasáhl dvě místnosti domu, další příslušenství a vybavení bylo zakouřeno. Střechu domu se podařilo uchránit. Škodu odhadl vyšetřovatel příčin požárů asi na 300 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny asi na 200 tisíc korun. Jaká byla příčina požáru, to je předmětem dalšího vyšetřování.
Jednotky zasahovaly na místě přes pět hodin. Dozor nad požářištěm převzala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Územní odbor Náchod

Teplice nad Metují – dopravní nehoda – 6:22

zd4.jpg
V části Zdoňov došlo k dopravní nehodě osobního vozidla, které spadlo ze srázu a zůstalo ležet na střeše v potoce. Hasiči museli vozidlo vyprostit pomocí jeřábu a naložili jej na odtahovou službu. Během nehody nebylo nahlášeno žádné zranění.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Javornice – technická pomoc – 11:47
U stromu spadlého přes komunikaci zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Strom bránil provozu. Hasiči jej rozřezali a odstranili.

Bohdašín – technická pomoc – 22:14
Profesionální hasiči z Dobrušky likvidovali spadlou břízu na komunikaci. V místě byla mlha a hrozilo tak nebezpečí nehody. Hasiči jej odstranili motorovou pilou.

Územní odbor Trutnov

Doubravice – požár – 6:46
U požáru staršího rodinného domu zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany. Při příjezdu hasičů na místo požáru hořela střecha staršího domu, který byl z části zděný a z části roubený. Kromě profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem zasahovali na místě i dobrovolní hasiči z Dubence, Bílé Třemešné a Miletína. Jednotky okamžitě po svém příjezdu provedly lokalizaci a likvidaci požáru. Hasební zásah musel probíhat za použití dýchací techniky. Při požáru nedošlo ke zranění.
Šetřením bylo zjištěno, že dům již nesloužil k bydlení, ale byl užíván jako sklad pro vyřazené předměty a věci majitele. Část domu byla využívána i jako dílna. Vyšetřovatel příčin požáru na místě odhalil, že příčinou bylo v tomto případě vznícení stropního trámu od povrchové teploty kouřovodu kamen na pevná paliva. Přímá škoda způsobená požárem byla odhadnuta na částku asi sto tisíc korun. Podařilo se však uchránit hodnoty v částce asi dvou milionů korun.

Úpice – dopravní nehoda – 10:45
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice zasahovali u dopravní nehody osobního vozidla v ulici Na Veselce. Vůz narazil do plotu i domu. Řidičku a jednoho dětského účastníka nehody prohlédli na místě záchranáři. Vyvázli však bez zranění.

Radvanice – záchrana zvířat – 16:34
Na operačním a informačním středisku byla přijata prosba o záchranu kočky uvízlé v digestoři. Hasičům ze stanice Trutnov se kočku podařilo z průduchu vytáhnout.

por. Mgr. Martina Götzová - tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje