Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

14.08.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během druhého srpnového víkendu 12. a 13. srpna 2017 celkem 78 událostí. Přibližně 50 zásahů bylo v souvislosti s likvidací následků dešťů a větru. Jednalo se především o odstraňování popadaných větví a stromů. Nejvíce vyjížděli hasiči na Trutnovsku, ale i Náchodsku.

hasici-pristroj-piktogram.jpg
Územní odbor Hradec Králové
Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové vyjeli v sobotu v 9:31 k otevření bytu v ulici Štefánikova. Uvnitř byl ponechán zapnutý spotřebič.

Profesionální hasiči z Hradce Králové z centrální stanice byli v sobotu v 10:56 přivoláni do ulice Pilnáčkova k dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu. Jednotka zraněnému motorkáři poskytla předlékařskou péči. Poté jej předali k ošetření zdravotnické záchranné službě, která muže odvezla do nemocnice. Jednotka řídila v místě události dopravu.

Profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové zlikvidovali pomocí sorbentu v sobotu krátce před půlnocí (ohlášeno 23:27) olejovou skvrnu z vozovky v Blešně.

Dobrovolní hasiči z Mžan odstranili v neděli odpoledne (ohlášen 14:41) vosí hnízdo v Zavadilce u Stračovské Lhotky.

hasici-pristroj-piktogram-(1).jpg
Územní odbor Jičín
Jičínští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Libáně byli v sobotu ve 2:11 přivoláni k osobnímu vozidlu, které narazilo do domu v ulici Jiráskova v Libáni. Řidič, který řídil pod vlivem alkoholu, byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou. Došlo k poškození Hlavního uzávěru plynu.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v sobotu ve 21:05 k osobnímu automobilu, se kterým jeho řidič vyjel mimo vozovku do příkopu v Úlibicích. Vozidlo se převrátilo na bok. Došlo k poškození dopravní značky. Hasiči uklidili místo nehody.

Profesionální hasiči z Hořic byli v neděli ve 14:29 přivoláni do Podhorního Újezdu, kde došlo k dopravní nehodě čtyř osobních vozidel. Řidič jedoucího vozu BMW, narazil do dvou stojících vozidel zn. Škoda Felicia a do Citroenu Berlingo. Jednotka provedla protipožární opatření. V místě řídili hasiči dopravu kyvadlově. Krátce před 16. h byla komunikace zcela zprůjezdněna, vozidlo bylo odstaveno.

hasici-pristroj-piktogram-(2).jpg
Územní odbor Náchod
Profesionální hasiči z Náchoda byli v sobotu v 15:52 přivoláni do Malého Poříčí k dopravní nehodě osobního vozidla. Vůz Hyundai i20 skončil převrácený na střeše. Tři osoby utrpěly zranění. Hasiči pomohli s naložením auta na odtah a uklidili místo nehody.

Broumovští profesionální hasiči zlikvidovali v sobotu po 19. h (ohlášeno 19:06) pomocí sorbentu olejovou skvrnu v ulici Přadlácká v Broumově.

Profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují byli v neděli v 1:15 přivoláni k požáru dvou plastových popelnic do ulice Gagarinova ve Velké Ledhuji.

hasici-pristroj-piktogram-(3).jpg
Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou pomohli v sobotu krátce po 4. h (ohlášeno 4:03) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v ulici Vašátkova v Týništi nad Orlicí do sanitky.

Rychnovští profesionální hasiči byli v sobotu v 17:53 přivoláni k otevření bytu do ulice Zborovská v Rychnově nad Kněžnou.

hasici-pristroj-piktogram-(4).jpg
Územní odbor Trutnov
Trutnovští profesionální v sobotu ve 13:28 k požáru zahradního domku do Nových Voletin. Jednalo se o požár v mezistropí. Zdravotnická záchranná služba ošetřila dvě osoby, které se nadýchaly kouře při snaze o uhašení požáru. Jednota požár během půl hodiny při postupném rozebrání konstrukce uhasila. Škoda byla odhadnuta na 50 tis. Kč.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Radvanic byli v sobotu ve 20:01 přivoláni k požáru plotu do Hodkovic.

Profesionální hasiči z Vrchlabí pomohli v neděli po 9. h (ohlášeno 9:14) zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta z bytu v Terezíně u Rudníku do sanitky.

Profesionální hasiči z Vrchlabí a špindlerovští dobrovolní hasiči byli v neděli ve 14:30 přivoláni k odstranění olejové skvrny z vozovky v Tabulových Boudách.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje