Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 6. Prosince 2017 celkem 15 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – technická pomoc – 16:13
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská pomohli při svém návratu na stanici ženě na Anenském náměstí v Kuklenách. Zřejmě se jí udělalo nevolno a upadla. Hasiči jí poskytli první předlékařskou péči, osoba měla zranění na hlavě. Jednotka se o paní starala až do příjezdu záchranářů.

Územní odbor Jičín

Jednotky na územním odboru Jičín nezaznamenaly žádné události.

Územní odbor Náchod

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 12:24
olesnice1.jpg

V části Olešnice došlo k dopravní nehodě jednoho osobního automobilu, který narazil do stromu. Podle původního oznámení byla jedna osoba ve vozidle zaklíněna, ovšem po příjezdu hasičů na místo události už byla z automobilu venku. Do péče si ji převzali záchranáři. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Červeného Kostelce.

Jetřichov – požár – 17:23

j4.jpg
K požáru osobního vozidla Renault Scenic v lesním porostu byli povoláni profesionální hasiči z Broumova. Automobil hasiči uhasili, byl ovšem požárem zcela zničen. Zásah komplikoval jednotce špatný přístup k místu události. Vzniklá škoda byla odhadnuta asi na 40 tisíc korun. Jednalo se o vozidlo r. výroby 2001 s naftovým pohonem. Příčinou požáru byla technická závada, a sice přehřátí motoru. Vozidlo totiž v místě zapadlo a nemohlo vyjet. Marné pokusy o vyjetí pak vedly právě k přehřátí motoru. Událost se obešla bez zranění.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobruška – dopravní nehoda – 18:27
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v ulici Domašínská. Ve vozidlech cestovali celkem tři lidé. Zdravotnická záchranná služba odvezla do zdravotnického zařízení dvě osoby. Hasiči pomohli naložit vozidla na odtahovou službu a zajistili úklid vozovky.

Územní odbor Trutnov

Jívka – technická pomoc – 5:10
Ke spadlému stromu přes celou vozovku vyjeli profesionální hasiči z Trutnova. Strom pomocí motorové pily odstranili.

Trutnov – monitoring – 8:33
Profesionální hasiči z Trutnova vyjeli k monitoringu do ulice V Aleji. Nacházely se zde sudy s neznámou látkou. Po zajištění místa byl na místo povolán měřící vůz z centrální stanice v Hradci Králové. Jednalo se o barel kyseliny chlorovodíkové a tři barely směsi organických látek. Likvidaci zajistila odborná firma, která hasiče na místo k monitoringu povolala.

Horná Kalná – technická pomoc – 20:34
V Horní Kalné likvidovali profesionální hasiči z Nové Paky a dobrovolní hasiči z Dolní Kalné strom spadlý přes komunikaci.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje