Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HK2.png 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 7. prosince 2017 celkem 19 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Hradec Králové – technická pomoc – 11:46

Profesionální hasiči z centrální stanice pomáhali vyprostit vozidlo, které uvízlo u kruhového objezdu na ulici Brněnská.

Nechanice – požár – 17:13
NR3.jpg

U požáru staré roubenky v části Staré Nechanice zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova i stanice Hradec Králové – Pražská a dále dobrovolní hasiči z Nechanic. V roubené chatě se nacházela jednotlivá ohniska požáru, která hasiči uhasili. Nakonec objekt odvětrali. Roubenka z 18. století sloužila jako sklad materiálu. Škoda se pohybuje kolem 30 tisíc korun, hasiči uchránili majetek v hodnotě asi 50 tisíc korun. Příčinou požáru byla nevhodná spalinová cesta.

Hradec Králové – požár – 18:41
HK5Poz.jpg

Hasiči z centrální stanice vyjeli na Gočárovu třídu k požáru dvou vozidel. Automobily hořely na parkovišti nedaleko křižovatky U Koruny. Jednotka obě auta uhasila. Vzniklá škoda se pohybuje kolem 60 tisíc korun. Hasiči zachránili majetek v hodnotě 30 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na vozidle značky Peugeot. Tomu shořela motorová část. Tímto vlivem bylo poškozeno i druhé vedle stojící vozidlo značky Renault.

Územní odbor Jičín

Sobotka – požár – 12:42
SOB2.jpg

K požáru v přízemí domu ve Špálově ulici spěchali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Markvartic a Sobotky. V obývacím pokoji zahořela elektronika a obývací stěna a kuchyň byla zakouřena. Uvnitř se nikdo během požáru nenacházel. Na místě se záchranáři postarali o jednu osobu, která se nadýchala kouře. Předběžná škoda byla vyčíslena asi na 120 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši asi 500 tisíc korun. Příčinou požáru byla technická závada na přímotopu.

Územní odbor Náchod

Heřmanice – záchrana osob – 17:50

Profesionální hasiči z Jaroměře byli povoláni na pomoc osobě do části Brod, kde byl potřeba na místě automatizovaný externí defibrilátor. Bohužel, osobě už nemohli pomoci.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Žďár nad Orlicí – dopravní nehoda – 14:46

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Borohrádku zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v části Chotiv. Hasiči provedli na vozidlech protipožární opatření a odpojili akumulátory. Uniklé provozní kapaliny zasypali sorbentem. Obě vozidla jednotky odklidily mimo komunikaci a zajistily i samotný úklid vozovky. Nehoda se obešla bez zranění.

Územní odbor Trutnov

Trutnov – požár – 16:44

Zahoření v plastovém kontejneru v ulici Zvonková řešili profesionální hasiči z Trutnova. Událost se obešla beze škody.

Rudník – požár – 21:03

U požáru rekreační chalupy v obci Rudník, části Javorník zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova a dále dobrovolní hasiči z Hostinného a Rudníku – Arnultovic. Chalupa byla po příjezdu hasičů v plamenech, jednalo se již o třetí fázi požáru. Proto se hasiči snažili uchránit vedle stojící rodinný dům. Hasiči zjistili, že v době požáru v rekreační chatě nikdo nebyl a chata byla uzamčená. K hašení použili hasiči několik proudů C a vysokotlaké vody. Jedním proudem také ochlazovali vedle stojící rodinný dům, aby jej uchránili před požárem. Požárem došlo ke zničení střešní konstrukce, dále byly poškozeny stropní konstrukce a vybavení rekreační chaty. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na jeden milion korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 1,5 milionu korun. Příčina požáru je nyní předmětem vyšetřování. Během události nebyl nikdo zraněn.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje