Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

image-ashx.jpg 73390_8e8c7.jpg
Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 11. prosince 2017 celkem 17 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Všestary – Hradec Králové – 08:44

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel v části Rosnice vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se obešla bez zranění. Jeden z automobilů sjel do příkopu, druhý zůstal na komunikaci. Hasiči uklidili na místě větší množství střepů a plastů. Do příjezdu policie usměrňovali dopravu.

Stará Voda – dopravní nehoda – 10:50

U dopravní nehody jednoho osobního vozidla zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova a dobrovolní hasiči z Chlumce nad Cidlinou. Automobil narazil do plotu. Jedné osobě poskytli hasiči první předlékařskou pomoc a posléze ji předali do péče záchranářů. Po zadokumentování místa události policií hasiči místo uklidili.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 21:25
sp4-(1).jpg

Profesionální hasiči z centrální stanice vyjeli k dopravní nehodě osobního vozidla s kamionem na Slezském předměstí. Osobní automobil narazil také do návěstidla a poškodil jej. Všichni účastníci nehody vyvázli bez zranění. Hasiči zajistili místo nehody a provedli na vozidlech protipožární opatření. Uniklé provozní náplně zasypali sorpčním materiálem.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 22:34

U dopravní nehody jednoho osobního vozidla v části Orlická kotlina zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice. Automobil poškodil svodidla a začaly z něj vytékat provozní kapaliny. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a kapaliny zasypali sorpčním materiálem.

Územní odbor Jičín

Brada – Rybníček – záchrana zvířete – 20:42

Profesionální hasiči z Jičína zachraňovali v části Brada psa spadlého do výkopu kanalizační šachty. Zvíře se nacházelo v hloubce asi tří metrů. Hasiči psa vytáhli a předali jej městské policii.

Územní odbor Náchod

Nový Hrádek – technická pomoc – 17:43

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Hrádku likvidovali strom, který byl opřený o dráty vysokého napětí. Před zásahem muselo dojít k vypnutí elektrické energie, o což se postarali zástupci ČEZ.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Solnice – technická pomoc – 12:35

Ke spadlému stromu přes cestu u Solnice vyjeli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Strom byl vyvrácený na zemi přes celou komunikaci. Hasiči jej rozřezali motorovou pilou a odstranili.

Sněžné – technická pomoc – 16:52

Profesionální hasiči z Dobrušky likvidovali spadlý strom, který blokoval průjezd komunikací. Rozřezali jej motorovou pilou a odstranili ho mimo vozovku.

Územní odbor Trutnov

Horní Maršov – spolupráce se složkami IZS – 01:01

Pátrací akce se nad ránem zúčastnili dobrovolní hasiči z Horního Maršova a profesionální hasiči z Trutnova. Složky IZS spolupracovaly při hledání mladého muže, jenž se vydal pěšky z Horního Maršova na Rýchorskou boudu. V noci však z cesty sešel. Hasiči jej vyrazili hledat na terénní opásované čtyřkolce a s termokamerou. Nakonec byli úspěšní. Muže našli sice podchlazeného, ale bez dalších zranění. Dovezli jej na hasičskou zbrojnici a pak předali záchranářům.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje