Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

13.12.2017
Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 12. prosince 2017 celkem  14 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice byli ve 4:51 přivoláni k nehodě osobního vozidla a dodávky, která se stala na Moravském Předměstí. Jedna zraněná osoba byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice otevřeli v časných ranních hodinách (ohlášeno 5:26) byt v ulici Durychova v Hradci Králové. Hasiči seniorku po ošetření zdravotnickou záchrannou službou transportovali do sanitky.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 10:47 do Harmonie na třídě E. Beneše v Hradci Králové k otevření dveří, které zablokovali spadlé štafle.

Novobydžovští profesionální hasiči byli v 16:21 přivoláni do Kozojídek ke střetu osobního automobilu s traktorem. Vozidlo po nárazu vyjelo do příkopu. Hasiči vůz vyprostili a provedli úklid vozovky.

Územní odbor Jičín

Profesionální hasiči z Nové Paky odstranili šest menších stromů z vozovky ve Stupné.

Profesionální hasiči z Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Kopidlna vyjeli v 19:05 do Budčevsi k neohlášenému pálení. Jednotky na místě zjistily, že se jednalo o menší oheň, který byl pod dohledem.

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Broumova, dobrovolní hasiči z Broumova a podnikoví hasiči VEBA Broumov byli ve 14:43 přivoláni k požáru sazí v komíně rodinného domu v Božanově. Jednotky saze srazily a komín vyčistily. Ke škodám na majetku nedošlo.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Dobrušští profesionální hasiči vyjeli ve 12:29 do Domašína k odklizení spadlé větve z vozovky.

Územní odbor Trutnov

Trutnovští profesionální hasiči byli ve 4:00 přivoláni na kruhový objezd v ulici Krkonošská k havárii osobního vozidla. Vůz skončil převrácený na střeše ve svodidlech. Na místě se nikdo nenacházel. Policie ČR posádku vozu, kterou tvořily dvě osoby, na místo nehody přivezla. Hasiči otočili auto zpět na kola a pomocí sorbentu zlikvidovali únik oleje. Po naložení vozidla na odtah jednotka vozovku douklidila.

trutnov.jpg
Trutnovští profesionální hasiči vyjeli ve 12:57 na Malé náměstí k požáru osobního vozidla. Požár v motorovém prostoru byl lokalizován pomocí hasicího přístroje před příjezdem hasičů na místo. Jednotka jej poté za použití vysokotlaku dohasila. Škoda na vozidel Jeep Cherokee byla odhadnuta na 20 tis. Kč, uchráněn byl majetek v přibližné hodnotě 40 tis. Kč.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje