Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 13. prosince 2017 celkem 17 událostí.

Územní odbor Hradec Králové

Profesionální hasiči z královéhradecké stanice Pražská byli v 6:42 přivoláni ke střetu dvou osobních vozidel, která se stala na silnici I/33 u odbočky na Předměřice nad Labem. Jeden z účastníků nehody si stěžoval na bolest břicha a byla mu na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Hasiči uklidili komunikaci.

Profesionální hasiči z královéhradecké centrální stanice vyjeli v 8:40 na Pouchov k nahlášenému kouři. Jednotka místo nalezla, jednalo se pouze o pálení odpadu.

Profesionální hasiči z Hradce Králové ze stanice Pražská byli ve 12:50 přivoláni do Libišan, kde došlo k překopnutí plynové přípojky bagrem. Hasiči asistovali plynařům při vykopání potrubí a jeho zaškrcení.

Profesionální hasiči z Hořic byli ve 21:53 přivoláni do Dohalic. Hasiči na místě zjistili, že se jednalo o planý poplach o pálení na soukromém pozemku.

Územní odbor Jičín

Jičínští profesionální hasiči otevřeli krátce před polednem byt v ulici Sv. Čecha v Jičíně. Uvnitř byla dvouletá holčička, která byla v pořádku. Matce, která byla uvězněna na balkoně, jednotka otevřela.

Jednotka byla ve 12:27 přivolána k dalšímu otevření bytu, tentokráte do ulice Fibichova. Hasiči ženu transportovali do sanitního vozu.

Profesionální hasiči z Hořic byli v 15:09 přivoláni ke střetu dvou osobních automobilů, který se stal v Rohoznici. Jednotka provedla na vozidlech protipožární opatření. Nehoda se obešla bez zranění osob.

Profesionální hasiči z Jičína spolu s dobrovolnými hasiči z Kopidlna zasahovali odpoledne (ohlášeno 16:45) v Bartoušově u nehody osobního vozidla. Vůz stál na mostku mimo komunikaci a hrozil jeho pád do příkopu. Hasiči vozidlo vytlačili zpět na vozovku.

Územní odbor Náchod

Jaroměřští profesionální hasiči vyjeli v 8:05 do Cihelny k havárii osobního automobilu. Vozidlo najelo na středový ostrůvek. Došlo k proražení olejové vany. Jednotka uniklý olej zasypala sorbentem a uklidila vozovku. Nikdo nebyl zraněn.

Místní dobrovolní hasiči odstranili spadlý strom z vozovky v Borové.

Broumov.jpg
Broumovští profesionální a dobrovolní hasiči spolu s podnikovými hasiči VEBA Broumov byli v 16:09 přivoláni do ulice Na Výsluní v Broumově. Došlo zde k výbuchu kotle v rodinném domě. Následný požár zcela zničil sklep, ve kterém byl kotel domácí výroby umístěn. Nikdo nebyl zraněn. Na místo se dostavil statik, který vystavil zákaz vstupu do sklepa.

Profesionální hasiči z Náchoda a Jaroměře zasahovali v nočních hodinách (ohlášeno 22:53) při střetu dvou osobních automobilů, která se stala v obci Spyta. Jedna osoba utrpěla zranění a byla odvezena zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Hasiči pomohli s naložením vozidel na odtah a uklidili komunikaci.

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou

Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů územního odboru Rychnov nad Kněžnou nezasahovaly u žádné události.

Územní odbor Trutnov

Královédvorští profesionální hasiči otevřeli po 11. h (ohlášeno 11:10) byt na nábřeží Benešovo ve Dvoře Králové nad Labem.

Trutnovští profesionální hasiči vyjeli ve 12:57 do ulice Pražská v Trutnově z důvodu podezření na únik plynu. Jednotka průzkumem zjistila, že došlo ke zkratu baterie v osobním vozidle. Hasiči autobaterii z vozu vymontovali a předali ji majiteli vozidla.

Alena Kuthanová, DiS.
asistentka ředitele HZS Královéhradeckého kraje