Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

19.12.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 18.prosince 2017 tyto události.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Lochenice – transport pacienta – 13:18

Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a dobrovolní hasiči z Lochenic pomáhali s transportem pacientky po úrazu. Hasiči počkali s osobou do příjezdu záchranářů a poté ji naložili do sanitky.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – dopravní nehoda – 9:56

K dopravní nehodě dvou osobních vozidel se zraněním vyjeli profesionální hasiči z Jičína. Havárie se stala v Průmyslové ulici. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři a převezli ji do zdravotnického zařízení. Hasiči místo zajistili a po zadokumentování policisty naložili vozy na odtahovou službu.

Hořice – technická pomoc – 12:52

Na žádost Městského úřadu Hořice pomáhali místní profesionální hasiči u vodovodní havárie v Erbenově ulici. Vlivem mrazu došlo k prasknutí vodovodního potrubí. Jednotka zajistila odčerpání vody a zprovoznila odtokový kanálek.

Úbislavice – požár – 20:25

K požáru sazí v komíně byli povoláni profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky a dále dobrovolní hasiči z Lužan a Úbislavic. Požár se naštěstí mimo komínové těleso nerozšířil a nedošlo tak ke škodě. Hasiči srazili saze a vybrali je z kotle. Místo události posléze předali majiteli.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Žďár nad Metují – odstranění nebezpečného stavu – 8:40
email-seznam-crtz.jpg

Namrzlá a uklouzaná cesta se nejspíše podepsala na tom, že prázdný kamion uvízl na železničním přejezdu ve Žďáru nad Metují. Na místo byli povoláni profesionální hasiči z Náchoda, dobrovolní hasiči z Police nad Metují i drážní hasiči Správy železniční dopravní cesty z České Třebové. Aby jednotky kamion vyprostily, podsypaly jej. Mimo koleje dostaly nákladní automobil pomocí cisterny obuté do sněžných řetězů. Místo události si poté převzali drážní hasiči.

Meziměstí – požár – 22:19

Profesionální hasiči z Broumova a dobrovolní hasiči z Meziměstí i Teplic nad Metují zasahovali v části Březová u požáru sazí v komíně. Ten jednotka vyčistila a předala místo zásahu zpět majiteli. Požár se obešel beze škody a nebyl ani nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Na územním odboru Rychnov nad Kněžnou nebyly zaznamenány žádné události.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Kocbeře – dopravní nehoda – 11:23

Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolní hasiči z Hajnic zasahovali u dopravní nehody na křižovatce v obci Kocbeře. Jedna osoba byla během havárie zraněna, záchranáři ji odvezli do nemocnice. Hasiči vozidla zajistili a do příjezdu policie řídili dopravu. Po zadokumentování místa nehody policisty provedli úklid vozovky.

Rudník – dopravní nehoda – 14:42

U nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného. Střet automobilů se obešel bez zranění, ale zůstalo po něm na komunikaci velké množství střepů a plastů, došlo také k úniku provozních kapalin. Hasiči provedli na vozech protipožární opatření a odpojili akumulátory. Na závěr provedli úklid vozovku, aby byla opět bezpečně průjezdná.

Mladé Buky – odstraňování překážek – 21:25

Profesionální hasiči z Trutnova pomáhali s vyproštěním osobního automobilu v části Hertvíkovice. Vozidlo bylo částečně uvízlé v příkopu a nemohlo se dostat zpět na komunikaci. Hasiči jej vytáhli zpět na vozovku.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje