Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

20.12.2017
Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v úterý 19. prosince 2017 celkem 19 událostí.

Jednotky požární ochrany zasahovaly během včerejšího dne zejména u dopravních nehod, které tvořily téměř tři čtvrtiny všech zásahů. Během 14 dopravních nehod nebo jiných nebezpečných stavů souvisejících s dopravou bylo zraněno celkem devět osob. U havárií zasahovali hasiči převážně v odpoledních a večerních hodinách.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové - dopravní nehoda - 9:43
HKDovrakova1.jpg

U dopravní nehody dvou nákladních automobilů zasahovali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. Nehoda se stala na hradeckém městském okruhu v ulici Antonína Dvořáka. Jedna osoba byla v jednom z vozidel zaklíněna. Hasiči ve spolupráci se záchranáři připravili osobu k transportu do sanitky na páteřní desce. Poté byla převezena do nemocnice. Hasiči předali místo události policistům. Okruh byl během zásahu jedním pruhem průjezdný.

Lhota pod Libčany - dopravní nehoda - 16:47
lhota-L.jpg

Nehoda jednoho osobního vozidla, které dostalo zřejmě smyk a skončilo mimo komunikaci v příkopu, zaměstnala profesionální hasiče z obou hradeckých stanic. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotky vrátily auto zpět na kola a předaly místo události policistům.

Hradec Králové - dopravní nehoda - 18:02
Honkova.jpg

Profesionální hasiči z obou hradeckých stanic zasahovali u dopravní nehody osobního automobilu a dodávky v ulici Honkova v Kuklenách. Po havárii byla na místě jedna zraněná osoba, kterou si převzali do péče záchranáři. Hasiči zajistili místo nehody a předali jej policistům.

Lochenice - dopravní nehoda - 19:32

Profesionální hasiči z obou hradeckých stanic vyjeli k nahlášené dopravní nehodě nákladního vozidla na silnici I. třídy z Hradce Králové směrem na Jaroměř u Trotiny. Vozidlo se nacházelo v příkopě. Hasiči nezjistili žádný únik kapalin, nedošlo ani ke zranění osob. Vozidlo bylo plně naloženo. Jednotky zajistily místo nehody, vůz v provozu na komunikaci nebránil. Místo události předali hasiči policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Mlázovice - dopravní nehoda - 19:57

Dobrovolní hasiči z Mlázovic vyjeli na pomoc osobnímu automobilu, který byl zapadlý v příkopě. Během nehody se nikdo nezranil a vozidlo bylo vyproštěno.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov - dopravní nehoda - 11:31
Broumov1.jpg

Na Masarykově třídě se stala před polednem dopravní nehoda nákladního a osobního automobilu. Na místo zásahu byli povoláni profesionální hasiči z Broumova, kteří provedli na vozidlech protipožární opatření a odpojili akumulátory. Uniklé provozní náplně zasypali sorpčním materiálem. Po došetření nehody provedla jednotka úklid a vozidla odstranila.

Meziměstí - dopravní nehoda - 18:13
Meziomesti,Brezeova.jpg

Broumovští profesionální hasiči vyjeli k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla v části Březová. Vozidlo skončilo na boku mimo vozovku. Po příjezdu hasičů už byla posádka mimo vozidlo. Dvě osoby byly lehce zraněny, záchranáři je převezli do zdravotnického zařízení. Jednotka vrátila vozidlo zpět na kola, zabezpečila jej a umístila mimo vozovku.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Lokot - dopravní nehoda - 7:05
Lokot.jpg

U dopravní nehody jednoho osobního vozidla zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Řidič skončil s vozidlem na střeše. Hasiči provedli nejprve úklid vozovky a po došetření nehody policií vrátili vozidlo pomocí vyprošťovacího automobilu zpět na kola.

Svídnice - spolupráce se složkami IZS - 13:04

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolní hasiči z Kostelce nad Orlicí byli povoláni na pomoc k otevření bytu, kde začala rodit nastávající matka. Po příjezdu hasičů na místo byl již byt otevřen. Jednotka tak pomohla záchranářům čerstvě narozené miminko zabalit. Matku i s dítětem si převzala do péče zdravotnická záchranná služba.

Rychnov nad Kněžnou - technická pomoc - 13:21

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou pomáhali s odstraněním nepojízdného kamionu v Průmyslovém obvodu. Kamion blokoval kruhový objezd na silnici I/14 u obchodního domu. Část hasičů řídila spolu s městskou policií dopravu ze tří směrů. Zbytek jednotky odtáhl nákladní vozidlo na odstavné parkoviště.

Slatina nad Zdobnicí - dopravní nehoda - 14:48
Slatina-nZ2.jpg

Rychnovští profesionální hasiči vyjeli k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, jež se stala za Slatinou ve směru na obec Javornice. Jedno z vozidel skončilo po havárii v příkopě, druhé zůstalo na komunikaci. Oba řidiči se po příjezdu hasičů nacházeli mimo havarované automobily. Do příjezdu policistů usměrňovali hasiči v místě nehody provoz. Na vozidlech provedli protipožární opatření a u jednoho vozu odpojili akumulátor. Během nehody nebyl nikdo zraněn.

Rychnov nad Kněžnou - dopravní nehoda - 18:51
Rychnov-nK-(1).jpg

V ulici Sokolovská došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Dvě osoby si převzali do péče záchranáři. Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou zajistili místo nehody. Ulice byla po dobu zásahu neprůjezdná a dopravu řídila městská policie. Po došetření události hasiči uklidili vozovku a vrátili se zpět na základnu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou - dopravní nehoda - 8:13

Pec-Sn1.jpg

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Pece pod Sněžkou pomáhali likvidovat následky dopravní nehody dvou automobilů. Během nehody dodávky a osobního automobilu byly zraněny dvě osoby. Po příjezdu hasičů na místo poskytovali první pomoc již členové horské služby. Zraněné si převzali do péče záchranáři. Hasiči odtáhli vozidla na vedlejší parkoviště a zajistili úklid komunikace.

por. Mgr. Martina Götzová

Foto: HZS Královéhradeckého kraje