Přehled zásahů hasičů Královéhradeckého kraje

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Přehled zásahů  hasičů Královéhradeckého kraje

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve středu 20. prosince 2017 celkem 19 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové - dopravní nehoda - 6:03
placice1-(1).jpg
U dopravní nehody jednoho osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Vozidlo narazilo v části Plačice do kruhového objezdu. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo zásahu zajistili a provedli protipožární opatření.

Skřivany - dopravní nehoda - 11:17

skrivany-(1).jpg
K dopravní nehodě, kdy dodávka narazila do rodinného domu, vyjeli profesionální hasiči z Nového Bydžova. Havárie se stala v ulici Sloupenská. Událost se obešla bez zranění. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření a odpojili akumulátor. Místo nehody si převzala policie.

Hradec Králové - dopravní nehoda - 18:02

vekose1-(1).jpg
Hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v části Věkoše v ulici K Sokolovně. Jednalo se o dopravní nehodu se zraněním. Jednomu řidiči poskytla jednotka první předlékařskou pomoc a poté jej předala záchranářům. Na vozidlech byla provedena protipožární opatření. Vozovku hasiči následně uklidili.

Hradec Králové - požár - 17:16
K hořícímu automobilu do ulice Chelčického vyjeli profesionální hasiči z centrální stanice. Vozidlo zahořelo pod podvozkem. Požár byl uhašen již před příjezdem jednotky na místo události. Škoda způsobená zahořením je asi 10 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši 25 tisíc korun.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 20:11

Pospisilova1-(1).jpg
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel na ulici Pospíšilova. Jedno z vozidel narazilo do druhého zezadu. Hasiči poskytli jedné osobě první předlékařskou pomoc, posléze ji předali do rukou záchranářů.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Kopidlno - dopravní nehoda – 06:04
Před obcí Mlýnec byla nahlášena dopravní nehoda osobního automobilu, který skončil na střeše. Jednalo se nehodu bez zranění. Řidič byl již při příjezdu hasičů venku z vozidla. Jednotka obrátila vůz zpět na kola a dala vozidlo mimo vozovku. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Kopidlna.

Vidochov – požár – 9:29
Novopačtí profesionální hasiči zasahovali u hořícího kontejneru na smíšený odpad v části obce Stupná. Kontejner byl naplněn asi z jedné třetiny. Jednotka uhasila požár pomocí vysokotlakého hašení. Odpad poté ještě zalila vodou, aby nedošlo k dalšímu zahoření. Nedošlo k žádné škodě na majetku ani nebyl nikdo zraněn.

Pecka – požár – 12:49
K požáru kovového kontejneru byli povoláni opět profesionální hasiči z Nové Paky. Událost se odehrála v části Bukovina u Pecky. Hasiči zlikvidovali požár vysokotlakým hašením. Nedošlo k žádné škodě na majetku ani nebyl nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – záchrana osob - 13:51
Profesionální hasiči z Náchoda pomohli otevřít dům v části Rokytník. Nacházela se zde osoba, jež potřebovala pomoc záchranářů. Ti ji poté převezli do zdravotnického zařízení.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Olešnice v Orlických horách – dopravní nehoda - 00:11
U dopravní nehody dodávky, jež skončila asi jednou třetinou v příkopu, zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky i dobrovolní hasiči z Olešnice. Hasiči vyprostili vozidlo pomocí navijáku.

Vamberk - dopravní nehoda - 10:52
vamberk-(1).jpg
Asi 200 metrů za kruhovým objezdem ve Vamberku směrem na Lupenici došlo k dopravní nehody stavebního nakladače a osobního vozidla. Na místě byla jedna osoba zraněna a došlo také k úniku provozních kapalin. Hasiči uklidili vozovku a uniklé náplně zasypali sorbentem. Místo si převzala policie.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem - dopravní nehoda – 6:37
V části Verdek došlo k dopravní nehodě jednoho osobního vozidla, které skončilo na střeše. Nehoda se obešla bez zranění. Vozidlo se nacházelo mimo komunikaci. Hasiči místo události zajistili a předali jej policii.

Trutnov – technická pomoc – 16:17
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova byli povoláni k otevření zabouchnutého nastartovaného automobilu před obchodním centrem v ulici Obchodní. Jednotka z Horního Maršova disponuje speciálním vybavením na otevírání vozidel, proto jí stačilo k úspěšnému zásahu jenom pár minut. Automobil byl otevřen bez poškození.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje